• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
ivanov.z - напреднал
Може би има такава тема - ако има моля извинете ме и ме насочете към нея с линк
Ще правя топлозиолация на тухлена къща с EPS
,имам питане към по запознатите относно лепило-шпакловките
Каква лепило-шпакловъчна смес да използвам за фасата от EPS коята може да кара известно време на голо т.е. без финишна мазилка върху нея
weber 450p съм ползвал преди но е нямала досег директно с дъжд и т.н.
preslav - майстор
Всякаква, на която пише, че е за EPS, XPS, за външно приложение.
infomar
preslav написа:
Всякаква, на която пише, че е за EPS, XPS, за външно приложение.
Потвърждавам - аз съм ползвал такова за върху тухла директно и до сега нямам проблеми няколко години.
ivanov.z - напреднал
Може би не се изказах точно - интересува ме лепило-шпакловъчна смес която да търпи на външни условия (дъжд,сняг,слънце) . Изолацията ще бъде поставена на шпакловка само и ще стои без финишна мазилка може би до пролетта. Съвет за конкретен продукт?
preslav - майстор
ivanov.z написа:
Може би не се изказах точно - интересува ме лепило-шпакловъчна смес която да търпи на външни условия (дъжд,сняг,слънце) . Изолацията ще бъде поставена на шпакловка само и ще стои без финишна мазилка може би до пролетта. Съвет за конкретен продукт?
Да, разбрах, всичко около и над 13 лв. за торба от 25 кила ще ти свърши работа. Последно съм ползвал на Екохим и съм много доволен, но има безброй други, боро, теразид, марисан и т.н.
infomar
ivanov.z написа:
Може би не се изказах точно - интересува ме лепило-шпакловъчна смес която да търпи на външни условия (дъжд,сняг,слънце) . Изолацията ще бъде поставена на шпакловка само и ще стои без финишна мазилка може би до пролетта. Съвет за конкретен продукт?
На комшията му къщата вече трета година стои на шпакловка (без мазилка) "ТЕРМОФЛЕКС® БЯЛА ШПАКЛОВКА ЗА EPS/XPS" и не е мръднала.
Аз също го ползвах под мазилката и съм доволен.
ivanov.z - напреднал
в тези цени :
Дуоконтакт
Термофлекс -Бяла
Weber 450p
кое да избера?
preslav - майстор
ivanov.z написа:
в тези цени :
Дуоконтакт
Термофлекс -Бяла
Weber 450p
кое да избера?
Аз бих се спрял на бялата - по-не си личат кривини и фугички, а не се знае кога и с какво ще финишираш.
ivanov.z - напреднал
Мазилката по пролет или начало на лято. Влачена на тракон или вебер в чували,или просто една бяла пръскана мазилка (харесва ми някак как стои) ама за това каква да е жената ще каже :axe:
preslav - майстор
Ако се справиш добре с бялата шпакловка може да си останеш на нея - на мен лично ми харесва повече от всякакви други влачени, дърпани и пръскани. Онея релефните събират прах, които става на кал, после зеленясва и за 2-3 години фасадата заприличва на пътпъдъче яйце - загледай се по такива фасади и ги сравни с тези, които са си останали само на шпакловка.
  • 1
  • 2

Тема "Съвет относно топлоизолация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: