Всички въпроси за вилата.
xorred - напреднал
Andri01 написа:
съседа ми полива от 4г. райграса си с такава вода/ от пречиствателна с.я/ и не се усеща никаква миризма .А явно на тревата и харесва,защото е в пъти по добра на вид от моята,поливана от тръбопровода.
А как стои въпроса със сонда?

Да речем около мен има 4 съседа, всеки с външна тоалетна и септична яма, все замърсители с все неприятни вещества и бактерии.

Как решавате проблема със сондаж от който трябва да може да се пие водата? Какви филтри се ползват и колко струва тяхната годишна поддръжка?
radius - майстор
Andri01 написа:
съседа ми полива от 4г. райграса си с такава вода/ от пречиствателна с.я/ и не се усеща никаква миризма .А явно на тревата и харесва,защото е в пъти по добра на вид от моята,поливана от тръбопровода.
Продавам условно чиста вода от моята станция :lol: :lol: :lol: 5лв. кубика. Мирише на блато, защото е хранителна. Става за райграс и за къпане от кръста надолу :lol: :lol:.
Andri01 - майстор
Ако въпроса е отправен към мене,не мога да ти отговоря. В района имаме тръбопровод на ВИК.
radius - майстор
То въпрос няма, това беше предложение, в случай че завиждаш на съседа :) .
Искаш да ми кажеш, че при наличие на канализация, той ползва ПС?
П.С. В отговор на долното мнение:
Малко о.рахме темата, но в случая това не е офтопик.
"Тръбопровод на ВИК" ми звучи двузначно, затова реших че говориш за канал.
Последна промяна от radius на пет дек 01, 2017 10:16 am, променено общо 1 път.
Andri01 - майстор
Не съм казал,че има канализация. А само водопровод!
miroki - майстор
xorred написа:
Как решавате проблема със сондаж от който трябва да може да се пие водата? Какви филтри се ползват и колко струва тяхната годишна поддръжка?
Аз от чешма от водопровода и в апартамента избягвам да пия, защо искаш да пиеш от сондажа, и каква е гаранцията, че водата ще е питейна, когато направиш сондажа и намериш водата?
Да, има филтри, които ги дават, че пречистват водата. Обратна осмоза или обикновени.
http://greenplanet.bg/159-prechistvane- ... gLDvvD_BwE
http://www.aquaphor.bg/sistemi-s-aktive ... gIjFfD_BwE
И направо за водопровода:
http://pavirani.com/%D0%B2%D0%BE%D0%B4% ... -1262.html
Гледай да има за миене, къпане и пералнята.
xorred - напреднал
благодаря, това ще свърши работа надявам се. Предполагам трябва да добавя и нещо с ултравиолетова светлина за премахване на микроорганизми, освен филтъра базиран на осмоза, тъй като там нищо не пише за тях.
miroki - майстор
Прочети повече за самата осмоза, това е една мембрана, която се сменя периодично. И е с много малък дебит.
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0 ... 0%B7%D0%B0
Ако си фен ма морска акваристика, ще ти върши и там работа.
Аз бих използвал в случай, че съм забравил да купя туба с вода за пиене. Иначе и част от тубите в магазините е с такава вода.
Руди - майстор
Задължително занесете проба (шише) от водата за
лабораторно изследване в районната здравна инспекция.
Не е скъпо, но ще знаете поне дали има бактерии и какви.

Най-напред трябва да се предвиди механичен филтър.
Системите за обратна осмоза са със сравнително слаб дебит,
това предполага буферен съд и хидрофор.
За дезинфекция на водата може да се ползва озониране.
preslav - майстор
Темата нещо заби в посока на това кой колко е чул, видял и прочел за методите за пречистване на водата.
Едно е да пречистиш водата до ниво безопасно за изливането и в морето, дерето, ТКЗС-ето, или в някакъв друг водоем - друго е да пречистиш водата до ниво годност за пиене. Водата обработена по метода на обратната осмоза също не е "добра" за продължителна употреба, това по същество е дълбоко обезсолена вода, а човешкият (и всеки друг организъм) се нуждае от определени соли и минерали - в природата никое животно не пие дестилирана вода. В последните години поучаването на дестилирана вода по метода на обратната осмоза се наложи пред класическия метод чрез изпаряване и кондензиране, но аз съм твърде скептичен по отношение на рекламираната икономичност. Процесът на обработка на водата чрез мембрани за обратна осмоза изобщо не е икономичен, трябват помпи (5-10 бара и повече=на енергия), трябват филтри=на разходи, трябват мембрани за обратна осмоза=на разходи, трябват йонообменни смоли=на разходи, трябва готварска сол (за регенерация на смолите)=на разходи, не на последно място трябва да се каже, че и в най-добрите системи половината от водата отива в канала т.е. от кубик вода максимума пречистена вода е 500 л., МАКСИМУМА!
Аз не бих пил вода от пречиствателната си станция, но без притеснения ще си полея градината с нея.
За сондажите нищо не знам, водата може да е прекрасна, но може да е като в Хасково - "дава хриле".

Тема "Постоянно живеене във вила без канализация и вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: