Всички въпроси за вилата.
manobg - специалист
Здравейте,

преди 2 години си правих една дървена работилничка до къщата чиито покрив още тогава бях замислил да бъде с много лек наклон, така че лятото да мода да си сядам там и да се занимавам с антените ми. Покрива е дълъг около 6 метра и широк 3 метра. Наклона е 10см за тези 3 метра общо. Върху плътно наредени дъски съм сложил черна хартия 3мм и върху нея още една с посипка.

Това разбира се беше временно защото и тогава не знаех точно как ще го направя, че да мога спокойно да си се разхождам отгоре без да навредя на покритието. Проблема идва от там, че ако върхухартията сложа стол, лятото той ще потъва в нея и ще прави дупки. Обмислям да направя върху хартията една дървена скара, между чиито елементи да запълня със стиропор или фибран и отгоре нещо, върху което ще мога да ходя. Скарата и фибрана са заради изолация на самата работилница. Върху тях мислех ОСБ за да бъде равно, но какъв материал да сложа върху него, така че хем да не пропуска вода, хем да мога да си се разхождам спокойно ?
EDI - майстор
Както е сега, отгоре си направи един декинг на скара, става и иглолистен.Летвите за скарата ги пускаш по наклона, да се оттича водата и си готов.
manobg - специалист
За това не се бях сетил, но имам съмнения че гредите, които ще опират в черната хартия бързо ще изгният. Някакво импрегниране ? Освен това губя възможността да направя изолация на покрива, не че няма да слагам вата и отдолу, но взе пак зимата става доста студено там.
EDI - майстор
Има полимерни гредички за декинг, смоли и стърготини май бяха, сложи от тях.Акоискаш изолация правиш скара, тъпчеш изолацията, покриваш с ОСБ, полагаш битумни руло с посипка и пак декинг.

Тема "Покрив със столове и маса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: