• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
nikolov333 - майстор
Ако няма влага в под подовото пространство и аз не бих оставил кухината, но в къщата на село запълнихме такава кухина под пода на къщата и сега влагата тръгна от основите по стените.. Единствената логика да има такава кухина е опита на строителите, които са наблюдавали района от години и са решили да оставят такива кухини за проветряване заради влагата..
zz_stefanov - майстор
Това с влагата го има като риск. за това предлагам дренаж. Това проветрение под пода трябва да му се направи здрава термоизолация. По самия под ще имам много работа за възстановяването.
nikolov333 - майстор
Проблема е, че влагата "пълзи" от основите нагоре по стената.. Аз поне не виждам начин това да се ограничи, освен с проветряване или ако е сложена водоотблъскваща добавка в бетона при наливане на основите. На село запълнихме кухината с камъни и отвън има тротоарни плочи, но влагата в почвата си е много и се просмуква в стените понеже основата на къщата е със едни варовикови камъни..
zz_stefanov - майстор
Така става, защото се борим с проблема при заварено положение. И при мен е така, писал съм че съм правил дренаж и изолация, но заради това че фундамента при мен е в пръста има малки жилки влага които заобикалят всички мерки. :)
Та положих изолация и под дюшемето. Но и аз си мисля че ще се разсейва през стените. Ще го наблюдавам, за сега нещата са ОК.
Прав си, че трябва да се осети проблема на място.
silent - майстор
Май евтино бързо и лесно решение е дая затвориш с кофражен шпертплат след което върху него редиш един ламинат...Спестяваш си и труд и пари.
nikolov333 - майстор
Я да питам за куфражния шперплат, макар че не е точно по темата, колко години ще издържи на открито, че мисля дали да го сложа за под на една метална конзолна тераса и да го застреля с изкуствена трева..
  • 1
  • 2

Тема "Ивичен фундамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: