• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
milen56 - специалист
Здравейте. Имам малка къща, която е пред срутване, но в нея имам ток. Ако сложа фургон до нея и я съборя, а тока го прехвърля във фургона. Дали няма да ми отрежат тока и да ми закрият партидата след като къщата вече няма да я има ?
fbr - майстор
Няма такава практика. Ако таблото с електромера е извън имота, правиш каквото ти душа иска. Ако е вътре в къщата, изнасяш го в табло на стълб вътре в имота, и след строежа го прибираш.
milen56 - специалист
Благодаря за бързата реакция. Да, таблото с електромера е на стълба на улицата.
zz_stefanov - майстор
Имаш си електрифициран поземлен имот :)
torbalan - Дървен философ
Няма грижи. Партидата е за имота, а не за къщата...
amdatlon - специалист
Ако таблото с е-ра е на улицата , мисля нямаш грижа.

Но ако е в къщата, при събарянето и може да поискат да минеш по процедура за ново присъединяване(нова партида).
Тъй като ел-ра е за къщата( постройка) ,
а не за имота ( както споменаха горе)
и тази къща трябва да има годна ел. инсталация.
Иначе какво ще захраниш от ел-ра като няма ел.инсалация? :?
hidrazin - майстор
amdatlon написа:
Но ако е в къщата, при събарянето и може да поискат да минеш по процедура за ново присъединяване(нова партида).
Тъй като ел-ра е за къщата( постройка) ,
а не за имота ( както споменаха горе)
и тази къща трябва да има годна ел. инсталация.
Иначе какво ще захраниш от ел-ра като няма ел.инсалация? :?
Дрън, дрън ... Ще захраня каквото си искам. Мое да си шибна 50 бързовара в басейна на двора в който няма нищо друго построено.
Партидата е обвързана с имота и негови собственик.
Ако си продадеш имота и нови собственик не си прехвърли партидата, може да получиш и неприятни сметки за ток...
Също така не мое да си вземеш партидата и да си я сложиш в друг имот...
В края на краищата преди да си съборя къщата няма проблем да си платя и да ми изнесат електромера на улицата.
ЕРП-тата въобще не ги интересува какво правиш СЛЕД електромера. Единственото важно за тях е да си плащаш редовно и да не крадеш.
:partyman:
torbalan - Дървен философ
amdatlon написа:
...
Тъй като ел-ра е за къщата( постройка) ,
а не за имота ( както споменаха горе)
...
Ако си сигурен, че си прав - би ли цитирал къде го пише?

Защото по твоята логика - след всеки ремонт може да ти искат процедура за ново присъединяване...
tsenkov - специалист
Като си купувах работилницата от ЕВН ми искаха нотариално заверено съгласие от старите собственици да ми се прехвърлят партидите. Иначе ново присъединяване 2500лв....
Партидата е лична и можеш да сия местиш на различни адреси.
plamen6703 - майстор
Може да се пререгистрира потребител, но партидата колкото и да е лична :wink:, не може да се мести по различни адреси :-D
  • 1
  • 2

Тема "Запазване на ел. партида при събаряне на къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: