Всички въпроси за вилата.
Здравейте, решили сме да изградим пещ на двора. Прочетох доста теми и разгледах много чертежи. Някои потребители споменават за пещ на два етажа. Огънят се пали отдолу а над него има втора камера която може да се използва докато огънят гори. Интересуват ме повече подробности за този вид. Ако някой има информация, снимки или друго инфо за начина на изпълнение моля да сподели.
plamen6703 - майстор
Първо си отговори на въпроса за какво ти е зидана пещ. След това си отговори на въпроса дали пещ на един "етаж" няма да ти върши работа и чак след това търси информация за пещ на два "етажа" :-D
Имам зидана пещ на един "етаж" и толкова "често" я ползвам, че цели два пъти в годината я паля и през другото време не се сещам за нея :drinkers:
Не съм я правил аз, не съм търсил чертежи, направи ми я човек, който знае как се правят зидани пещи. Има такива хора, които с това си вадят хляба и предлагат и различни варианти, а ако трябваше жена ми да търси информация за пещ още да съм без пещ :-D :partyman:
Варианта с барбекю и пещ ми хареса най-много, но мястото което сме предвидили е една каменна стена, която е тясна и за това обмисляме да са едно над друго.
Живеем в къща и често се събираме на барбекю с приятели, семейството на мъжа ми е голямо и на всеки празник сме много хора. Смятам че това отговаря на въпрос ти дали ще се използва зиданата пещ.
А последното което си написал много ме учуди. Ние пък с моя мъж много си помагаме и не виждам проблем да се регистрирам аз и да пусна тема, слег като съм по на "ти" с форуми и регистрации..
lpoik - специалист
Тук може да си изберете модел--http://bg.construct-yourself.com/repair ... cue.html.В итернет модели много. :drinkers: :rock: :partyman:https://www.google.bg/search?tbm=isch&s ... pniPeKQ_QA
torbalan - Дървен философ
Аз също имах мераци за пещ. Много се чудих...

Накрая направих само една камина, в която паля въглища и пека на скара... Имам хубава фурна за всичко останало ;)

Изображение

Изображение
lpoik написа:
Тук може да си изберете модел...
Благодаря, наистина са прекрасни.
torbalan написа:
Аз също имах мераци за пещ. Много се чудих...

Накрая направих само една камина, в която паля въглища и пека на скара... Имам хубава фурна за всичко останало ;)

Изображение

Изображение
Получило се е много добре. Този вариант за скарата е супер понеже не се чака толкова да загрееш първо пещта , после да чакаш да се пече...
iva6ki - специалист
LadySnow написа:
Здравейте, решили сме да изградим пещ на двора. Прочетох доста теми и разгледах много чертежи. Някои потребители споменават за пещ на два етажа. Огънят се пали отдолу а над него има втора камера която може да се използва докато огънят гори. Интересуват ме повече подробности за този вид. Ако някой има информация, снимки или друго инфо за начина на изпълнение моля да сподели.
Пещите които споменавате се ползваха някога за хляб и нерядко за агънце, като в зависимост от големината и броя и местоположението на отворите /кладе се отдолу и огъня минава през второ ниво/, само дето първо ниво обикновенно е земята. За съвременно-домашно ползване не е приложима. Дайте размери на мястото с което сте отделили, най лесно може да ви се даде съвет какво е възможно и какво не.

Тема "Пещ с огнище на два етажа?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: