Всички въпроси за вилата.
ivchomir - помощник
Здравейте
Живеем във вилна зона където нямаме канализация и си направихме "попивна яма" , но се оказа че няма нищо общо със попивна ... Не просмуква нищо и за един месец се пълни догоре (при положение че е 4x4x3 метра).
Възниква въпроса как да решим проблема и отговорът до който стигнахме е пречиствателна станция. Видове май има доста но се спряхме на Пречиствателни станции от HG & Sons Ltd - Технология BIO CLEANER® на компанията "ENVI-PUR".
Това което ме вълнува е хора които притежават такива станции да споделят дали са доволни. В нашия случай искам отпадната вода да се влива във сондаж за вода (30 метра дълбок има воден стълб около 17метра) и след това да се ползва за поливане на райграс. Пробвал съм да наливам всеки ден по 500 литра вода във сондажа и не се вдига нивото на водата (тоест се надявам че няма да се пълни и да излиза през месеците когато не се полива). Друго важно е дали при поливане с пречистената вода се усеща миризма.
Как мислите дали ще се получи това което е замислено в случая.

Благодаря и поздрави на отзовалите се
MamaMy - майстор
Как ще наливаш пречистена вода в сондажа бе, ако си ми съсед ще те застрелям за удоволствие :axe:
roro0312 - помощник
ivchomir написа:
Здравейте
Живеем във вилна зона където нямаме канализация и си направихме "попивна яма" , но се оказа че няма нищо общо със попивна ... Не просмуква нищо и за един месец се пълни догоре (при положение че е 4x4x3 метра).
Възниква въпроса как да решим проблема и отговорът до който стигнахме е пречиствателна станция. Видове май има доста но се спряхме на Пречиствателни станции от HG & Sons Ltd - Технология BIO CLEANER® на компанията "ENVI-PUR".
Това което ме вълнува е хора които притежават такива станции да споделят дали са доволни. В нашия случай искам отпадната вода да се влива във сондаж за вода (30 метра дълбок има воден стълб около 17метра) и след това да се ползва за поливане на райграс. Пробвал съм да наливам всеки ден по 500 литра вода във сондажа и не се вдига нивото на водата (тоест се надявам че няма да се пълни и да излиза през месеците когато не се полива). Друго важно е дали при поливане с пречистената вода се усеща миризма.
Как мислите дали ще се получи това което е замислено в случая.

Благодаря и поздрави на отзовалите се
От първа ръка ти казвам, че пречиствателните станции, които споменаваш са най-добрите, които може да се купят в България и ако можеш да си позволиш цената, изборът е правилен. Но пречистената вода колкото и да е чиста е добре да се събира в резервоар ако ще поливаш. MamaMy е прав за забележката си! При тези пречиствателни станции няма никаква миризма.
MamaMy - майстор
Дори и пречистена, тази вода е отпадна промишлена, и няма нищо общо с питейната. Ако се просмуче през почвата без да успее да се филтрира достатъчно и зарази водоизточниците на съседите ти с ешерихия коли, лептоспироза или хепатит смятай, че най-малкото което може да ти се случи е това което съм описал. Пречистването не е чак на такова ниво. Може да поливаш с нея, да си миеш колата и до там. Най-добре е да я заустиш в някое дере.
preslav - майстор
Имам такава станция и съм доволен, но и аз си мисля, че заустването в сондаж е опасно - консултирай се с доставчиците, те имат достатъчно опит.
kozl - майстор
Тука у Циганария законя се не чете, камо ли да се язди.
Попивните ями са забранени. Вече са изгребни.
Има процедура по заустване на отпадъчни битови води.
Ама идеята ти за сондажа е направо подсъдна.

Тема "Пречиствателна станция" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: