• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
hidrazin - майстор
Мдааа... Хубава тема в стил "Тинки" ...
А Мустафа сега ви гледа сеира от ... Джумая джамия. :lol:
:partyman:
P.S. Сорри за оффтопа...
Чираче - майстор
Chefo77 написа:
Викаш много по-яко е да си вземеш грозна, дебела и мустаката жена. Винаги можеш да бъдеш сигурен, че само и единствено ти си първа цигулка и няма друг, който да я заглежда. Пък и тя не поглежда встрани, няма смисъл :lol: :lol:
Иначе спокойно, ще ти мине ентусиазма. Той полиуретанът старее, особено като се нагрява толкова добре :wink:
Решението е твое, да не забравяме.
За жената си прав. И задължително да има косми в носа и ушите. Иначе не става. :lol:

Полиуретана старее САМО ако има пряка слънчева светлина и УВ лъчи. А при термопанела тя и между две ламарини. Имам пяна от пистолет от преди 9-10 г, която е директно на слънцето и е остаряла и променила цвета си само повърхностно на около милиметър. Имам и такава, която съм грундирал с грунд за метал/при грундиране на профилите/ - тя не е мръднала.

Така, че спокойно - знам какво правя. Пък и покрива ми е така направен, че отстрани не се вижда. Вижда се само от горе. Какво е значението с какво е направен? Дали са керамични керемиди, дали са битумни или метални или нещо друго? Знам само, че и внуците ми ще обитават къщата, без да се налага какъвто и да е ремонт на нещо, което се е повредило. Наследниците ако искат, да променят само дизайна.
radius - майстор
Чираче написа:
Имам пяна от пистолет от преди 9-10 г, която е директно на слънцето и е остаряла и променила цвета си само повърхностно на около милиметър.
Лафа е "Посмали малко", но в случая е "Донади малко". Не е като да не сме виждали пяна, стояла на слънце 2-3 години, камо ли 9-10. Първо покафенява, после се разпрашава и така чезне. И озъбени панел съм виждал, значи не е по-различна от пистолетната.
шоп - майстор
Напоследък ползвам само панели със сърцевина от каменна вата. Освен, че са негорими плюса е, че не притежават недостатъците на полиуретана. :!:
Чираче - майстор
шоп написа:
Напоследък ползвам само панели със сърцевина от каменна вата. Освен, че са негорими плюса е, че не притежават недостатъците на полиуретана. :!:
Не съм мислил за такива панели. И ми е интересно каква е връзката между двете ламарини, ако има такава. Какви са топлоизолационните качества на тия с вата и тия с пяна?
Chefo77 - майстор
Единствен недостатък - цената.
  • 1
  • 2

Тема "Покрив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: