• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
Здравейте на всички.Искам малко помощт.Миналата година си купихме къща на село строена 60те години та уж покрива беше ремонтиран.Цяло лято не протече,но сега при тоя сняг дето беше сигурно е навяло сняг и протече навсякаде.Какво да направя да отворя покрива наново или някаква изолация може да се направи отдолу без да се махат керемидите.Може ли нещо да се сложи отгоре на дъските на гредореда.ще съм ви благодарен ако помогнете със съвет
Руди - майстор
Мястото на хидроизолацията е върху дъските на покрива.
За да се сложи трябва да се махнат керемидите и да се
разковат летвите. и контралетвите, ако има.
Не му е сега времето де, трябва да се стопли и да спре
да вали през ден.
chapara - майстор
Вероятно ти е малък наклона и снега подприщва разтопеното :?
torbalan - Дървен философ
Ако има сняг на покрива и можеш да го събориш - действай...
Чираче - майстор
chapara написа:
Вероятно ти е малък наклона и снега подприщва разтопеното :?
При мен наклона е под 5 градуса, и нямам течове :lol:
plamen6703 - майстор
Сега е момента да рекламираш прочутият си покрив с термопанели :wink: :partyman:
Чираче - майстор
plamen6703 написа:
Сега е момента да рекламираш прочутият си покрив с термопанели :wink: :partyman:
Няма нужда от реклама. Умните и практични хора поставят на първо място сигурността, и на последно красотата. :?
За разлика от красивите и тежки керемидени покриви, аз не се притеснявам нито от сняг, нито от дъжда, нито от градушка, нито от земетресение или други природни бедствия. Даже и шума от дъждовните капки съм игнорирал със 100 мм каменна вата и дървена ламперия.

А ти можеш да ме апострофираш колкото си искаш.....
Chefo77 - майстор
Викаш много по-яко е да си вземеш грозна, дебела и мустаката жена. Винаги можеш да бъдеш сигурен, че само и единствено ти си първа цигулка и няма друг, който да я заглежда. Пък и тя не поглежда встрани, няма смисъл :lol: :lol:
Иначе спокойно, ще ти мине ентусиазма. Той полиуретанът старее, особено като се нагрява толкова добре :wink:
Решението е твое, да не забравяме.
Последна промяна от Chefo77 на чет мар 08, 2018 10:11 pm, променено общо 1 път.
plamen6703 - майстор
Чираче написа:
plamen6703 написа:
Сега е момента да рекламираш прочутият си покрив с термопанели :wink: :partyman:
Няма нужда от реклама. Умните и практични хора поставят на първо място сигурността, и на последно красотата. :?
За разлика от красивите и тежки керемидени покриви, аз не се притеснявам нито от сняг, нито от дъжда, нито от градушка, нито от земетресение или други природни бедствия. Даже и шума от дъждовните капки съм игнорирал със 100 мм каменна вата и дървена ламперия.

А ти можеш да ме апострофираш колкото си искаш.....
Защо да те апострофирам като това е твоя избор на покрив :)
На вилата ми покрива е с тикли, тежък масивен и много здрав покрив. От земетресение и природни бедствия няма нормален човек, който да не се притеснява.
Направил съм застраховки и се моля на Бог никога да не ми се налага да ползвам обезщетение от земетресение и природни бедствия! :partyman:
Чираче - майстор
Тиклите са поне няколко пъти по-тежки от керемидите. Дано не си под тях при голямо земетресение, когато тия каменни плочи се сгромолясат. Можеш да ме считаш за ненормален, но аз не се страхувам от земетресение и други природни бедствия за моята къща. Наскоро имаше земетресение на около 5-6 км от мен с магнитут 4,6 по Рихтер. Е, разтресе ни, но никакви поражения няма.

Така, че ти продължавай да не харесваш моя покрив. Няма да ти преча. :lol:
  • 1
  • 2

Тема "Покрив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: