Всички въпроси за вилата.
BLUEPUPIL-2 - специалист
Прикачен файл:
10.jpg
10.jpg (71.59 KиБ) Видяна 2002 пъти
Прикачен файл:
9.png
Прикачен файл:
5.jpg
Прикачен файл:
1.jpg
1.jpg (76.7 KиБ) Видяна 2002 пъти

Прикачен файл

8.jpg
darlu - помощник
А отдолу имам стари плочки да ги махам ли ?? Или бетона върху тях ще може ?
hidrazin - майстор
1.Като не махнеш старите плочки отгоре колко дебел бетон ще може да налееш?
Вероятно два пръста иначе ще вдигнеш много нивото.
2.Доколкото се вижда от снимката - ми че тя пътеката идва по-тясна от входната врата бре.
Все пак това ти е главната пътека от входната врата до къщата, нали?
Широчина на пътеката минимум 1,2 до към 1,5 метра. После ще ме благославяш...
2.За къв чеп ти са бордюри? Добре, слагаш бордюри.
И после като вали къде по дяволите ще отива водата от пътеката?
Ми ясно къде, ще попива в цокъла на къщата и в основите. :-D
Пътеката трябва да има наклон навън, към градината за да може водата да "бяга" от основите.
:partyman:
darlu - помощник
Колега мерси ами ще има 10см бетон върху плочките защото ще вдигам нивото.2.Отказах се от готовите бордюри ще си отлея отбетон.3.широната ще е 130см и наклона ще е към портата долу ще има сифон към канала
miliad - майстор
Като казваш " бордюр", какво имаш предвид, че нещо се объркахме:
1. Декоративен елемент по края, с ниво по-високо от пътеката
2. Завършващ декоративен елемент с по-голяма здравина на едно равнище с пътеката.
darlu - помощник
По—високо от пътеката за да не пада пръстта върху нея.Ще е от бетон накрав а не от готови блокчета .Днес изкопах и подготвих за кифраж и арматура за бордюра!
miliad - майстор
Разбрах!
Имам приятел, който работи в местната фирма за подръжка на уличните шахти. Знам как следи прогнозата на времето, за да знае кога ше вали, и кога не, и съответно може ли да пие аператив на вечеря или не.Та в тоя ред на мисли, външен сифон комбиниран с градинка, дръвчета, листа, тревички, гадинки си е беля. Колкото по-просто, толково по-надеждно. Ако можеш да направиш пътеката по- висока от градината и водата да се оттича там гравитачно, без преграда от бордюр е идеалния вариант.
Ако не става, дерзай, както си решил.
BLUEPUPIL-2 - специалист
darlu написа:
А отдолу имам стари плочки да ги махам ли ?? Или бетона върху тях ще може ?
Ако ще вдигаш нивото, както казваш с 10см, без да махаш плочките ще стане по-здраво, само върху плочките сложи малко тънка армировка. Ако пътеките ще са по-широки от сегашните плочки- отстрани копаеш, насипваш чакъл и трамбоваш, пускаш армировката по цялата ширина.
lov - майстор
Гласиш кофража и си правиш един такъв вибратор. Не е задължително точно да го копираш може да проявих малко творчество със всякакви други подръчни материали и двигатели и си в джаза :) Няма нищо сложно.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Mj-xwkipV8c[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mVHc_FNh8S8[/youtube]
Има достатъчно много клипчета в тубата за такива гъдели как се прави.Тези само като за начало. Имаше едно точно за такива пътеки като твоите със всички процеси за направата им.
Препоръчително е да добавиш фибри и добавка за водоплътност в бетона.
BLUEPUPIL-2 - специалист
lov написа:
Препоръчително е да добавиш фибри и добавка за водоплътност в бетона.
И въздуховъвличащи добавки, които дават възможност на проникналата и замръзнала вода да се разшири без да напука бетона.....А по отношение на виброрейката, е добре около шайбата и ексцентичната тежест да има капак, за да не изхвърчи някой чарк с бясна скорост.

Тема "Въпрос за външни пътеки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: