• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
milen56 - специалист
Здравейте. Предстои ми да подменя оградната мрежа на мястото. Има плетена, ама 1.8-2.0мм дебелина на телта ми се виждат тънки. Отделно ми предлагат размер на дупките от 5до 7см. Като цяло ми се вижда много рехава. Ако я поръчам каквато е старата по-добре да си зидам дувар.
Видях една електро заварена, която ми допадна като визия, но до колко е здрава не знам. Уж е поцинкована, но дали след една зима няма да ръждяса и да започнат да се разлепват заварките.
Имате ли наблюдение за състоянието на такава мрежа през годините ?
preslav - майстор
За една зима гарантирам, че няма да ръждяса и да се отлепят заварките - за втората зима ще гарантирам догодина.
Чираче - майстор
Съвет от мен. Ако искаш вечна мрежа, направи следното. Проучи къде плетат мрежи. Купи заварочна тел/неръждаема или преходна тел/, с дебелина по твое желание, и си готов. Аз отдавна замислям тоя вариант, щото поцинкованите мрежи, които се предлагат на пазара издържат максимум 2-3 г.
Djack - специалист
Мрежа от заваръчна тел с дебелина 2,5-3мм. няма ли да ми се завие свят, като ми кажат цената?
Чираче - майстор
Djack написа:
Мрежа от заваръчна тел с дебелина 2,5-3мм. няма ли да ми се завие свят, като ми кажат цената?
Аз си мислех за тел Ф0,8-1,0 мм. преходна или неръждавейка. Не знам за цената, но гарантирам, че правнуците на правнуците няма да са живи, и телта няма да ръждяса.
Djack - специалист
За устойчивост към ръжда на А7 или неръждавейка съм съгласен, ама на вид ще изглежда несериозно - като рабица!
Чираче - майстор
Djack написа:
За устойчивост към ръжда на А7 или неръждавейка съм съгласен, ама на вид ще изглежда несериозно - като рабица!
И какво от това?
Djack - специалист
Чираче написа:
Djack написа:
За устойчивост към ръжда на А7 или неръждавейка съм съгласен, ама на вид ще изглежда несериозно - като рабица!
И какво от това?
Ако е за кокошки, ок,. ама за "охрана" на имот е несериозно!
torbalan - Дървен философ
Djack написа:
...
Ако е за кокошки, ок,. ама за "охрана" на имот е несериозно!
Ти сериозно ли мислиш, че мрежата пази имота?
Djack - специалист
За това сложих кавички! Ама не можеш да отречеш, че е така! :partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Избор на оградна мрежа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: