• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
nikolson - майстор
Проблемът на днешните мрежи е, че телта не е закалена. Прибавено към по-малкия диаметър и по-голямото око и провисването е готово. Преди 7-8 години правих 70 метра ограда. Купих с PVC покритие. Това реши проблема с устойчивостта на корозия - още стои като нова. Иначе си е пак от незакалена тел и трябваше да я "тропосам" отгоре, за да не провисва. С тел в същия цвят и покритие. Купих я от цеха и цената беше като на поцинкованата в магазина. Тъй като купувах доста, а и други неща (обтегачи, бодлива тел, тел с PVC покритие), си струваше.
milen56 - специалист
Заварената ми се струва, че по-трудно ще провисне. На мен ми трябва да заградя, да не влизат кучетата от улицата, че са направили пътеки. А след време ще си правя и ограда.
Kokar - специалист
Следя темата. Предстои ми над 100 м. ограда.
Скоро проверявах - електрозаварената мрежа е най-евтина.

Не знам доколко студеното поцинковане върши работа (предвид цената) за подобряване антикорозионното покритие.
Нещо от типа на Цинга (Зинга).
milen56 - специалист
Къде си проверявал ? Аз намерих 5/5 25м за към 90лв., а 10/5 беше с около 15лв по-ефтина.
Kokar - специалист
Проверявах на място в metalni.bg без претенции за най-добър избор.
Просто ми е на път.
Интересът ми основно е към габиони, които фирмата предлага, а оградата е последващо начинание.
Kokar - специалист
Дилема - 1.5 м или 2.0 м висока ограда да избера. За разни животни е все едно, както и за подготвен крадец.
Бях се насочил за 2м, но ме разубеждават, че 1.5м е достатъчно... :?
Половиният метър разлика е точно 1/4 разлика в цената на оградната мрежа. :?:
Делян - специалист
"Стандарта" е 1.5 м. С 2 м ограда ще си като в затвор - ще гледаш постоянно през мрежа.
А и както си казал, за крадеца е без значение височината - така или иначе ще я среже, ако иска да мине :lol: както бяха направили при комшията, няма да се чекнат да я прескачат я... :axe:
kborisov - специалист
От моя опит, животните не се мъчат да прескачат отгоре (нито двукраките, нито нормалните).
На ограда с мрежа, най-лесно се минава отдолу.
Ако намериш начин да я фиксираш отдолу, 1.5м е напълно достатъчно.
valentyno - напреднал
Здравейте, има доста теми от този род и си позволих да не отварям нова, а да пиша в тази. Купих си дворно място 1,4 декара, предстои ми основно почистване с багер, защото има много храсталаци и тръни, че да се изкоренят и да се заравни като цяло. След това ми начинание, ще трябва да оградя мястото и сега обмислям варианти защото е доста като метри. Та засега мисля да е с циментови колове и оградна мрежа, но на пазара има много разновидности и цени, та моля за съвет, за оптимален вариант. Дебелина на тела и размер на квадратите?
nikel - специалист
Моята я направих с електро заварена мрежа с пластмасово покритие преди осем години - не е мръднала.

Прикачен файл

20190524_065642.jpg

Прикачен файл

20190524_073539.jpg
  • 1
  • 2

Тема "Избор на оградна мрежа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: