Всички въпроси за вилата.
Здравейте, ремонтирахме къщата, но ми остана да си реставрирам парапета. Дайте някакви идеи, за това как мога да го реставривам, така че да му запазя украските, ако пък няма, поне да го направя визуално добре да е.

Прикачен файл

IMG_20181103_143424.jpg

Прикачен файл

IMG_20181103_143411.jpg
preslav - майстор
Визуално по-добре е онова, което се вижда на фона на първата снимка - жинкелче и стъкларийка.
Руди - майстор
Много красиви балюстри, личи си дори след толкова време.
Не знам дали някъде се работят такива, освен сам да си
направиш калъпи и да си ги лееш, подходящи разтвори
ще се намерят.
gnt69 - майстор
съб дек 22, 2018 8:58 pmmitencet0 написа:
Здравейте, ремонтирахме къщата, но ми остана да си реставрирам парапета. Дайте някакви идеи, за това как мога да го реставривам, така че да му запазя украските, ако пък няма, поне да го направя визуално добре да е.
Мажеш с хоросан разбитата мазилка на стената. Тез черти по мазилката се правят с арматурно желязо обло на ръка. А за парапета доразбиваш бетона където е останал, едно кафражче и отгоре с мозайка си отливаш калпак. После шлайфаш да стане гладко да може всички дечурлига в квартала да се пързалят по парапета без да си късат гащите. :partyman:
chapara - майстор
Самите балюстри в балюстрадата са запазени перфектно, разрушена ти е шапката, но аз лично мисля че направата на мозайка ще загрози нещата, по скоро бетон пригладен перфектно. Ако трябва може после да се мине с бяла финна мазилка. Напръскване на балюстрите с белина да светнат и накрая многократно мазане с импрегнатори (сега ги има бол). Във времето е добре да има някакъв навес, то вероятно е имало, но виждам не подходящи подобрения - шарения от цокъл, вместо някакъв тънък камък. Стълбището също е предвиждано без мозайки, и то плаче за импрегнация и то всичките елементи всяка година (консервиране). И да онези винкели са супер .... на фона на къщата и някогашния и замисъл. Соца си е казал думата.

П.С. Отлятата шапка на балюстрадата трябва да има водооткап.

Тема "Изграждане на парапет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: