Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
infomar
Помпата ще се използва за поливане, като водата ще се взима от бидон 1000 литра поставен на земната повърхност и ще се подава в капково напояване. Понеже обемът е един кубик, и капкообразователите работят препоръчително до 3 атм. то и помпата да е с подобни параметри.
Евентуално не е изключено поставяне пресостат за защита от работа на сухо и регулиране на дебита. Изпразване за 30-60 минути не е проблем.


Предлагат се различни модели с цени до 70 лв.
Периферна водна помпа PKM 60 / 0.37 kW , воден стълб 38 м / уж Италия 1 г. гаранция...
https://www.onlinemashini.bg/periferna- ... 8-m-/21572


Стационарна водна помпа Premium / 1'' , 250 W , 28 l/min / напор 35м. Турция 2 г. гаранция
https://www.onlinemashini.bg/stacionarn ... -35m/24278
Като ги гледам май са еднакви.... :?


Тази е подходяща, но Китайска...
Периферна помпа Marquis MKP 50 / 180 W , воден стълб 24 м /
https://www.onlinemashini.bg/periferna- ... 4-m-/34516
Тип двигател монофазен
Напрежение 230 V 50 Hz
Мощност 180 W
Диаметър на смукателния отвор 1''
Диаметър на изпусквателния отвор 1''
Максимален дебит 24 л/мин
Максимална височина на водния стълб 24 м
шоп - майстор
@infomar
за мен и трите помпи са един клас. Демек за толкова пари-толкоз :-D

Обаче прочети инфото на последната помпа, цитат: "Благодарение на дизайна си помпата има ключови предимства като надежна работа, нисък дебит, висока пропускливост."

айде някой да ме обори какво предимство е ниския дебит?! :-D :-D :-D
и какво е висока пропускливост?!

Това някакъв фитинг ли е за да са характеризира се коефициента КВС?
И ако степенуваме пропускливост в каква мерна единица се измера и колко е числовата стойност на параметъра :? :? :?

Едно райдърче за 46-47 лв е със същите "характеристики"

П.П. Преди ден два дни коментирахме + и - на подобен клас помпа и проблемите при експлоатация.
zz_stefanov - майстор
Както ти казаха по горе, тук най прясно ги коментирахме. viewtopic.php?f=29&t=59855 Баси не смея на никого нищо да препоръчам.
Туй като гледам първата с 38 м воден стълб при 20% лъжа от производителя, при земята ще покрива нужните ти 3 атмосфери :)
но то налягането ще зависи и колко вода минава през капкообразувателите.
infomar
Имам 100 капкообразователя на 8 литра/час. или 800 литра за час. Ще напоява асми/лози. Магистралата е 25мм. диаметър.
И аз си мисля, че всички са еднакви и най-евтината ще върши същата работа. Е, има о от 200 лева, но дали е оправдана подобна инвестиция! :?

Прегледах посочената тема, но не е същата.
Ясно ми е, че са ментета, но нямам изисквания за нещо специално. Втората е италиянска до колкото е произведена в Италия а не пак в Китай...
Последна промяна от infomar на пон май 21, 2018 8:20 pm, променено общо 1 път.
zz_stefanov - майстор
Последната със сигурност няма да ти докарва 3 атмосфери налягане.
hidrazin - майстор
Поредния тръгнал да изгори... бягай от тея таша...ци периферните помпи бере!
:partyman:
infomar
Не е задължително да са три атм. може и два да са. Колко са 1000 литра, да ги хвърли за един час, да не я чакам дълго време.
Дилемата е от всички ментета да се избере що-годе нещо читаво, но ако считате, че никоя не струва, то да премина на вариант :

Градинска помпa Classic 3000/4 Gardena 1707-20 /600W, 3,6 bar/

https://www.onlinemashini.bg/gradinska- ... -bar-/2084

или
Водна помпа AL-KO JET 3000 INOX / макс.дебит 3100 л/ч. , макс.напор 35 метра /
https://www.onlinemashini.bg/vodna-pomp ... etra-/2373

Но ме безпокои как ще се държи спрямо торовете които ще разтварям в бидона.
kozl - майстор
infomar написа:
Помпата ще се използва за поливане, като водата ще се взима от бидон 1000 литра поставен на земната повърхност и ще се подава в капково напояване. Понеже обемът е един кубик, и капкообразователите работят препоръчително до 3 атм. то и помпата да е с подобни параметри.
Помпите се избират по оптимална работна точка от кривата напор-дебит. От посочените помпи нито една няма данни за такава точка, нито пък са приложени (H-Q) кривите .
Твоят дебит е 800 л/час. Необходимия напор не е ясно колко е за помпата. Капкообразувателите работят с някакъв препоръчителен напор. Към този напор се добавят загубите по трасето и се получава Н.
Та твоята задача се решава само експериментално.
И колко сериозни са тези помпи де за тех нема най важната информация :?
Видинските помпи съдържаха в наименованието си точно тази най-важна информация - номиналната работна точка. Това е точка от работната (H-Q) характеристика, за която КПД е максимален.
kr1100 - майстор
infomar написа:
Но ме безпокои как ще се държи спрямо торовете които ще разтварям в бидона.
И за какъв ще разтваряш тор в големия бидон ? Слагай торов смесител и разтваряй в кофа или малък бидон торта.
И филтър след бидона,че капкообразувателите ти са неразглобяеми май. И от варовик и от водорасли ще се запушват.
preslav - майстор
Инфомаре, често темите ти ме хвърлят в тъч, наумяваш си нещо и си усложняваш сам живота. Да започнем с това защо ти е изобщо помпа, зор ли имаш някакъв, норма ли гониш тези мижави 1000 литра да ги изплюеш за 12 часа, какво те бърка ако изтекат на самотек за 24-36-48 часа? Колко ще ти струва повдигането на бидона на 1 метър над равнището на двора ти - дори и да е колкото цената на една помпа къдя майната отиват всички други разходи по стопанисване и поддръжка на една помпа? Защо ти требе да си го набиваш с разтваряне на торовете в самия бидон, какво ти пречи да разхвърляш половин кофичка от кисело мляко около всяка асма, а после да вкопаеш и полееш? Няма да споря, но кой полива асми и лози, трябва да е някаква адска суша, че да се наложи поливка - не, че не съм виждал капково напояване на лозови масиви около Белово, но трябва да си профи, че да знаеш колко, кога и как да наливаш вода.
Моето мнение е да не се занимаваш с глупости, освен ако нямаш какво друго да правиш - аз като нямам друга работа си бия жената, понякога Фаща дикиш.
Един последен въпрос - теб що ти викат капитане, Капитаните не орат ли морето?

Тема "Препоръчайте читава помпа за поливане до 2-3 м2/час и напор до 3 атм." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: