Всички въпроси за вилата.
Gnus - специалист
При варианта контейнер/фургон ще избегнеш бумащината.
BobyD - напреднал
чет юни 14, 2018 6:51 amшоп написа:
Цената зависи от това ти ли ще си го правиш или ще ползваш платен труд.
Както стана ясно - скаран съм с тия неща, фирма ще е - сключвам договор с ясни параметри и да няма хъм мъм... но адски ме обнадежди с цената. Изгъзици по-скоро не, нещо семпличко с качествени, но не луксозни материали - верандата и парапетите автоматично отпадат примерно. Освен голямата прозорец врата останалите прозорци са нищо квадратура. А и някои неща вероятно ще мога сам да си направя особено извътре довършителни и ако за 10 и малко под 10 мога да се вместя направо го виждам далечината =D> :supz:
чет юни 14, 2018 8:23 amVLADO66 написа:
И трябва задължително да има климатик.В такава консерва дори и да е на сянка, лятото става пещ, а зимата фризер.
О да, това е задължително! Мислех си за малка каминка за зимата щото огъня си е огън, но е излишно да се дублира едни пари за нищо и за разправията с печки. Климатик ще е 100%. Нищо, че е еднообемно дори може да са 2 малки за по-добра "управляемост" на темепературата и циркулацията на въздуха но това е според зависи
BobyD - напреднал
чет юни 14, 2018 9:42 amGnus написа:
При варианта контейнер/фургон ще избегнеш бумащината.
Ами може да стане с контейнер ако намеря 30 футов, четох че има такъв стандарт но не съм виждал такова чудо - той е 9 метра и горе долу пасва на идеята ми, но 20 футовия е малък, а 40 твърде голям. А фургон също не съм виждал освен от тия допотопните от комунистическо дето висяха по строежеите ама те са в толкова окаяно състояние, че предпочитам да се заровя в бумащината...
nikolov333 - майстор
Тия комунистическите фургони са 7.2 на 2.4 май и покрива им е точно с такава извивка. Имам такъв купен за 1200 кинта облечен с ламарина и му преправяхме покрива на едноскатен понеже беше заминала ламаринената обшивка.. Конструкцията му е от винкели и 2см ЕПС изолация с дървена скара на стените..
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Пак има бумащина, не се ядосвай
Щом друг ще ти върши работата, иди първо с документите при архитекта, да ти каже какво може и какво не може. Да не се окаже, че бадева размишляваш
BobyD - напреднал
чет юни 14, 2018 1:29 pmnikolov333 написа:
Тия комунистическите фургони са 7.2 на 2.4 май ... Конструкцията му е от винкели и 2см ЕПС изолация с дървена скара на стените..
Ами дето се вика по-добре да направя сам винкелната конструкция и скарата предполагам пак около тия 1200 ще излезе. Даже и да е малко повече поне ще е ново и мислено как да стане като цялостен пакет, защото и фургон готов да взема като теб вътре ще трябва да се изтърбуши и преправя и става двойна работа - махай старото, преправяй, слагай ново. А като почнеш от нулата на чисто нещата стават по-лесно. Все пак поне едно 10 см изолация трябва да има, че иначе както каза Владо66 "лятото ще е пещ - зимата фризер.

Ще ми се нещо от рода на 10 см каменна вата да има за излоация, върху нея вече външна облицовка от онези ламперии които Руди показа. От вътре да се добави едно 3 или 5 см ЕПС и тогава гипсокартона или пък директно замазка. Гледам цени, излиза на едни 11 лв квадрата (материали) та до тука излязоха едни 2000 лв без работа :finga: Обаче ако е нещо такова стабилно ли ще е - да не е като се облегнеш на стената и тя да падне :mrgreen:
nikolov333 - майстор
На ме само преправянето на покрива ми легна още 700 с ОСБ и желязо + битумна изолация с посипка и труд за 2-ма местни майстори, но ако искаш да стане както трябва сметките ги остави за на края.. :-D
kabakumcho - специалист
чет юни 14, 2018 2:51 pmBobyD написа:
чет юни 14, 2018 1:29 pmnikolov333 написа:
Тия комунистическите фургони са 7.2 на 2.4 май ... Конструкцията му е от винкели и 2см ЕПС изолация с дървена скара на стените..
.....
Ще ми се нещо от рода на 10 см каменна вата да има за излоация, върху нея вече външна облицовка от онези ламперии които Руди показа. От вътре да се добави едно 3 или 5 см ЕПС и тогава гипсокартона или пък директно замазка. Гледам цени, излиза на едни 11 лв квадрата (материали) та до тука излязоха едни 2000 лв без работа :finga: Обаче ако е нещо такова стабилно ли ще е - да не е като се облегнеш на стената и тя да падне :mrgreen:
За 11 лв/м2 може веднага да забравиш!
Само ГК с вата на конструкция ще е 12+ лв/м2, прибави каркаса и външна облицовка + довършителните работи и имаш минимум 5-6 000 лв. Това без разходи за труд.
А за вида, който е на снимката по-скоро около 10 хил.
preslav - майстор
Сутринта те прочетох и реших, че ми идваш малко в повече с идеите си от наем да си избиеш разходите по начинанието. Сега стигнахме до малко повече конкретика и се оказа (както очаквах), че с пръцкано искаш боя да направиш.
Искаш ли най-напред да уточниш параметрите на заданието (поне това, което можеш да си позволиш) и тогава да си говорим дали ще е баня с балкон или нещо като за пред хората? Какви изолации те патят, какви сайдинги, та ти никъде не спомена за вода, ток, баня, кенеф??? Не се засягай, но още в първите постове ти беше казано, че ти май не знаеш какво искаш - посочените от теб размери са за една средна по големина стая, нещо, в което можеш да изчукаш някоя мацка, но не и да изкараш половин ден, да свариш една леща и да има къде да я...
Замислял ли си се за каравана, голяма каравана, с баня, кенеф, кухня и на колела - хората отдавна са го измислилили, а ти с тея големи желаза ще създадеш една грозота. Въпрос на вкус ще кажеш, ама след 1 година ще си на същата стартова линия, същите мечти и със сегашните неясноти.
Извинявай за острия тон, но ме дразниш с тънките си сметки как си щял да печелиш от нещо, което дори не знаеш как ще изглежда!

Тема "Нещо за релакс тип вагон, бунгало или от рода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: