Всички въпроси за вилата.
BobyD - напреднал
чет юни 14, 2018 5:36 pmpreslav написа:
Сутринта те прочетох и реших, че ми идваш малко в повече с идеите си...
А да съм казвал че искам да си изкарам всичките пари? Упоменал съм, "когато не го ползвам" но какъв е смисъла да стои 250-300 дена в годината, ако не и повече като паметник? 100 лева да изкара в годината поне ще си плати данъците! А ако изкара 100 ще изкара и 1000...

И не тая каравана не я искам, и не с тия "железа" няма да създам грозотия защото съм го виждал на живо и изглежда убийствено - знам съвсем точно какво искам и криво ляво съм го описал. В тия грубо 22-23 квадрата, които са ми на идея като площ, се вписва и баня (по-голяма от на каравана) и кухненски бокс (по-голям от на каравана) и място за 2ма+1 с удобни пълноразмерни легла. Минималистично - да това е и идеята, но не и място в което не може да изкараш половин ден.

И ако това нещо мога да го направя без обзавеждането за 10-12 хил лева от там имам още около 2-3 хил за обзавеждане и (без да имам идея стреляйки в тъмното) още 3 за административни разходи съм доволен и това е което се опитвам да разбера.
preslav - майстор
чет юни 14, 2018 6:41 pmBobyD написа:
чет юни 14, 2018 5:36 pmpreslav написа:
Сутринта те прочетох и реших, че ми идваш малко в повече с идеите си...
А да съм казвал че искам да си изкарам всичките пари? Упоменал съм, "когато не го ползвам" но какъв е смисъла да стои 250-300 дена в годината, ако не и повече като паметник? 100 лева да изкара в годината поне ще си плати данъците! А ако изкара 100 ще изкара и 1000...

И не тая каравана не я искам, и не с тия "железа" няма да създам грозотия защото съм го виждал на живо и изглежда убийствено - знам съвсем точно какво искам и криво ляво съм го описал. В тия грубо 22-23 квадрата, които са ми на идея като площ, се вписва и баня (по-голяма от на каравана) и кухненски бокс (по-голям от на каравана) и място за 2ма+1 с удобни пълноразмерни легла. Минималистично - да това е и идеята, но не и място в което не може да изкараш половин ден.

И ако това нещо мога да го направя без обзавеждането за 10-12 хил лева от там имам още около 2-3 хил за обзавеждане и (без да имам идея стреляйки в тъмното) още 3 за административни разходи съм доволен и това е което се опитвам да разбера.
Пич (не се обиждай за обръщението, ние така си викаме по нашия край), тази схема вече съм я виждал и смея да те уверя, че не работи - ден-година храни няма, няма и година, която да храни ден, ама не си длъжен да ми вярваш!
Имам такъв познат, голям мерак, страхотни идеи, но за 2 години всичко заглъхна - сам си отговори защо. Само ще ти загатна - онова, което наемателите ти ще поразят е в пъти повече от наема, който ще вземеш. След наемателите си няма да можеш да почиваш на същото място защото всичко ще е осрано. Оказва се, че (според моите виждания) начинанието е безпредметно. Категорично забрави за приход, напротив, ще имаш само разход за да направиш една почивка от 5 дена годишно, ще се заробиш в една идея...
Не ми се говори повече, чукайте си камъни на главата - на 25-30 години си, нали???
BobyD - напреднал
Доста над тия години съм! И в крайна сметка не питам дали ще си потроша парите (които или трябва да вложа в нещо или да профукам без да имам нищо), а питам ще стигнат ли за това което искам... Благодаря за загрижеността, но няма да харча твоите пари.
BobyD - напреднал
П.С. не се обиждам, ядосвам се :mrgreen:
ти си имаш виждания, аз също и имам право да правя грешки (ако си прав), за които ще си платя!
preslav - майстор
чет юни 14, 2018 9:03 pmBobyD написа:
Доста над тия години съм! И в крайна сметка не питам дали ще си потроша парите (които или трябва да вложа в нещо или да профукам без да имам нищо), а питам ще стигнат ли за това което искам... Благодаря за загрижеността, но няма да харча твоите пари.
Пич, кой е казал, че ще ти позволя да харчиш моите пари. Мое лично мнение е да си изядеш и изпиеш парите, че веднъж се живее! Аз съм на малко повече от твоите години - 10 000 лв. не си засужава да се инвестират! Не си длъжен да ми вярваш, но онези дето тръгнали с 5 000 кредит от банка са мит.
Жив и здрав да си!
Магнолиите ми!
Дано ме разбираш и не се засегнеш!
zz_stefanov - майстор
В колко малки китни селца има едноетажни къщи за по 6-10 хиляди с партиди за ток и вода. Даваш още 20 хиляди и си щастлив.
Е нямат колела, като вагончето от снимката :-D
BobyD - напреднал
Започнах наистина да се ядосвам :x
Ако исках съвет дали да си купя къща, каравана, апартамент или землянка щях да попитам точно това: "какво да си купя", нали?!
Благодаря за съвета за къщата, но тя нито се намира там където искам, нито представлява това, което искам... същото важи и за предложената каравана и за всеки друг тип предложение, което явно ще последва.

Ще опитам да попитам съвсем просто:
ще стигнат ли 15 000 лева (и/или ако може за колко по-малко) за построяването на един прост правоъгълник 8х2.8х2.2 (грубо) покрит с подобен заоблен покрив. Говорим за работа + материали от една страна и за административни - проектантски разходи от друга. Обзавеждането ми е отделно перо там имам кой да ми го направи буквално на себестойност.

Ако някои може да отговори ще съм благодарен.
Ако може да влезе в детайли и да даде приблизителна разбивка на цените (в смисъл еди колко си за строителството, еди колко си за разрешителни и архитектура), както и уточни при какъв метод на строителство е сметнал ще съм още по-благодарен!
nikolov333 - майстор
Няма начин да се направи разбивка, без конкретни параметри на труда и материалите, които са необходими.. Може да стане за 5/10/15 000 в зависимост от изискванията и компромисите на които сте или не сте склонни.. Най-добре намери някоя фирма или проектант на такива дървено метални конструкции и му дай едни пари да ти го проектира и изчисли.. Имаше тема някъде из форума за подобна мобилна метално-панелна желязна конструкция.. Ако искаш си я потърси..
шоп - майстор
пет юни 15, 2018 1:12 pmBobyD написа:


Ще опитам да попитам съвсем просто:
ще стигнат ли 15 000 лева (и/или ако може за колко по-малко) за построяването на един прост правоъгълник 8х2.8х2.2 (грубо) покрит с подобен заоблен покрив. Говорим за работа + материали от една страна и за административни - проектантски разходи от друга.
За мен отговора е да!
Все пак всичко зависи от локацията. Бетоновоз, камион, кран качват ли се до обекта?

Аз лично за проектански разходи не бих дал и 1 ст.
За административни също. Нали говорим за лека преместваема конструкция без стоманобетонни елементи?

Ако имаш ток, вода и евентуално канал в имота би трябвало и пари да ти останат.
Успехи!
zz_stefanov - майстор
пет юни 15, 2018 1:12 pmBobyD написа:
Започнах наистина да се ядосвам :x
Ако исках съвет дали да си купя къща, каравана, апартамент или землянка щях да попитам точно това: "какво да си купя", нали?!
.........
И аз гледам, че от пост на пост се ядосваш. Я виж как ти се промени цвета на лицето на иконките. :lol:
Кой е тоя дето ще ти постне ценовата си разбивка тук.
Аз пък ще те пратя в обвивката на форума, там е намери ми майстор, тук е направи сам.
Последна промяна от zz_stefanov на пет юни 15, 2018 1:26 pm, променено общо 1 път.

Тема "Нещо за релакс тип вагон, бунгало или от рода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: