Всички въпроси за вилата.
gnt69 - майстор
пет юни 15, 2018 1:12 pmBobyD написа:
Започнах наистина да се ядосвам :x
Не са ядосвай. ТЕ ТИ ГИ ГОТОВИ. Не един ами 6 броя. Вземаш от лидъла един саблен трион и режеш прозорци врати както ти харесва. Разрешителни не ти трябват, паркираш където искаш и ползваш. Хубаво и евтино.
nikolov333 - майстор
viewtopic.php?f=47&t=53103 Коригирано.
Последна промяна от nikolov333 на пет юни 15, 2018 4:07 pm, променено общо 1 път.
zz_stefanov - майстор
Айде да се включа сериозно с предложение за база за цена http://ascontainer.bg/%D0%BF%D1%80%D0%B ... %B8%D0%B8/ приемат всякакви поръчки.
Виждал съм такова покрито допълнително с двускатен покрив. Не знам какво по различно от това ще постигнеш. С декорация може много да се разкраси, разбира се. Може да му се направи допълнителна дървена предстенна обшивка, верандичка и навес от дърво. Цената нататък започва да се покачва.
BobyD - напреднал
gnt69
тези фургони ги обсъдихме и решихме, че не си струва

шоп
как така без лев за проектантски, как ще се узаконява? В общината нали ще искат проекти за електро, за ВиК, конструктивни и бла бла...

nikolov333
Разбира се, че всичко е според изискванията (и компромисите), но аз към момента нямам изисквания. Искам да чуя предложения за това как може да стане и колко би струвало. Някой може да предложи да накова шперплат и да ми излезе и под 5, но някой може да предложи как да стане солидно за 7 - мнения търся за как и колко ще струва това предложеното "как"
И търся мнения, за да може като ида при фирмата да не ме хвърлят по върбите, а да им дам относително ясно задание.
П.С. темата от линка "не същестува"


zz_stefanov
Виж как като повиши тон човек и нещата стават :mrgreen:
Линка, който си дал може да е полезен. ако могат да го изработят по мое задание е точно това, което ми трябва и само да му добавя подходящата облицовка, и да му "чучна" една заоблена "шапчица" за покрив, за да добие искания вид. :supz:

И изхождайки от контейнерите от линка ти - е те тва четвъртитото дето е 240/600 мога ли да си го направя и сам и с какви материали, защото тия термо панели хич не ме кефят - вътре е едно душно и пластмасово и в общи линии гадно... макар че не знам дали ако вътре се облицова с гипсокартон дали няма да стане по-поносимо, досега съм влизал само в "сток" които са си на панел...
nikolov333 - майстор
Не че не можеш да си направиш всичко сам.. ама си требва ноу-хау, по нашенски казано измисляне.. Има едни работи дето се сещаш за тях "след дъжд качулка".. обикновенно след време стават ясни пропуските в проектирането и непредвидените проблеми.. Като направиш два три опита и всичко ще ти се изясни.. Сега няма да коментирам проблема ти, че не знаеш точно какво да поискаш, защото има много да четеш преди да решиш.. :partyman:
preslav - майстор
"Виж как като повиши тон човек и нещата стават"
Ето това изказване ме отписа от темата.
BobyD - напреднал
пет юни 15, 2018 4:13 pmnikolov333 написа:
Не че не можеш да си направиш всичко сам.. :partyman:
е аз под да си направя сам визирам да ида при проектант и тогава да правя...
+са на тези фургони доколкото хващам е, че са сертифицирани и минават като преместваеми обекти - по-малко бумащина по-малко разправия защото ти го докарват и поставят
-са за мен обаче е, че тия сандвич панели са ми малко нещо твърде промишлени , вътре е едно гадно пластмасово такова и не знам доколко ще се подобрят нещата с облицовката...

preslav написа:
Ето това изказване ме отписа от темата.
Няма да се разплача, че си се отписал, но не мисля, че с изказването съм обидил някого... та какъв точно е проблема?
nikolov333 - майстор
Не можах да намеря точно темата от форума, но има такава за мобилна метална конструкция.. Препоръчвам ти да я потърсиш.. На мен лично ей това ми харесва.. http://tophouse.bg/product/office%20600x900cm/
За твоите изисквания виж тази.. Аз лично съм против извитите покриви.. http://tophouse.bg/product/LONDON%20House%20360x1200/
BobyD - напреднал
Да разгледах ги, в крайна сметка вероятно (предвид парите) ще е някаква готова "преместваема" конструкция. Това което си пуснал на топхаус ми допада заради изолацията от каменна вата - с такава изолация си го представям и аз. Иначе като форма си държа на мойто "вагонче" :cool:
Ако не е то по-скоро бих се напъвал за нещо тип алпийска вила с острия "А" образен покрив, но то не ми е толкова на сърце и е наистина далечен и най-най краен вариант. За сега си оставам на вагончето. Ще трябва да се разходя по фирмите да разгледам тези готови конструкции, но в общи линии целта на темата е частично постигната - изглежда е възможно да се вмъкна в парите ако не залитам много и си струва да си направя една среща с архитект...
burkov - специалист
Понеже съм ги гледал тези контейнерчета, ще те разочаровам с цените. Ако хванеш промоция и се попазариш, ще вадиш около 25 000 за доста базова версия около 35-40 квадрата. След това има транспорт иколо 1000 кинта. И отделно трябва да си вдигнеш бетонни стъпки.

Тема "Нещо за релакс тип вагон, бунгало или от рода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: