Всички въпроси за вилата.
themask - специалист
Привет,

Направих си изкуствено езерце от бетонни блокчета. Грубо е 1х2м и 60см високо. Дайте идеи с какъв материал да хидроизолирам от вътрешната страна. Някой ползвал ли е нещо, което ще свърши работа?
EDI - майстор
Дебел найлон или гумирана мембрана използвай.Най-лесно и най-ефективно.
шоп - майстор
Ако искаш нещо качествено и направено веднъж то заложи на EPDM мембрана.
Успехи!
themask - специалист
Да приемем, че няма как да стане с мембрана, иначе и това съм го мислил. Питах за хидроизолиращ материал... някой ако е ползвал, да сподели :)
Руди - майстор
чет юли 19, 2018 1:59 pmthemask написа:
Да приемем, че няма как да стане с мембрана, иначе и това съм го мислил.
Питах за хидроизолиращ материал... някой ако е ползвал, да сподели :)
Мембраната е хидроизолиращ материал!
Ако въпросът е за мазана хидроизолация - аз съм ползвал
това: CL50 в комбинация с ленти по ъглите.
чет юли 19, 2018 10:01 amthemask написа:
Привет,

Направих си изкуствено езерце от бетонни блокчета. Грубо е 1х2м и 60см високо. Дайте идеи с какъв материал да хидроизолирам от вътрешната страна. Някой ползвал ли е нещо, което ще свърши работа?
http://technaguma.com/isoflex-universal-p49.l3
EDI - майстор
Само с хидро няма да стане, щеш не щеш, ще лепиш и плочки с бяло лепило за басейни.Иначе всяко хидро на свестните производители върши работа, но само то не стига.
kozl - майстор
чет юли 19, 2018 10:01 amthemask написа:
Привет,

Направих си изкуствено езерце от бетонни блокчета. Грубо е 1х2м и 60см високо. Дайте идеи с какъв материал да хидроизолирам от вътрешната страна. Някой ползвал ли е нещо, което ще свърши работа?
Аз па не мога да се сетя как мазаната хидроизолация ще устиска на фугите м-у бетоновите блокчета. Може би армирана замазка в-у бет.блокчета и отгоре хидроизолацията.
Димитър Димов - специалист
Аз пък изкопах една дупка,малко пясък,отгоре един стар килим,след това речни камъни и за последно полиетилен от онзи с ув защитата и се получи това viewtopic.php?f=29&t=59734&start=180

Тема "Хидроизолация на изкуствено езерце" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: