• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
ср авг 01, 2018 4:45 pmРуди написа:
ср авг 01, 2018 3:35 pmBeedee написа:
Ясно е че няма да има фирми с този бюджет,но моля поне ми дайте съвет какви профили да търся и
някакви тънкости около сглобяването. Иначе не съм запънал да са точно 72,може и да са 54 :)
Може да се поогледаш за конструкции на оранжерии,
като тези ТУК за идеи.
Това е супер икономично и бюджетно.
Разбира се, за целогодишно и надеждно ползване,
профилите трябва да малко по-сериозни.
:prayer:
Това е идея! Не бях се сещал . В интерес на истината търсех готови конструкции за хале тип ферма,но и това би могло да свърши работа.Между другото и къмпинга в Гърция не беше кой знае с какви метални профили,дори изглеждаха доста декоративни.
Чираче - майстор
Като цяло започнахте неправилно. Не казахте нито кой сте, нито от къде сте. И какво като форума е Направи сам? Верно ли си мислите, че хората ще се юрнат да Ви дават безплатни решения? Тук има доста хора с голям опит. Във всякакъв аспект. Но не очаквайте да Ви дадат готово решение за Вашия казус. А при тия 5000 лв бюджет е направо фантастика. Грешка ще направите, ако го направите тип оранжерия. Както и тия покривни панели 3 см. Начинанието Ви е доста добро, но нищо не става без пари.

Като начало започнете с изискванията на ЗУТ.
ср авг 01, 2018 10:01 pmЧираче написа:
Като цяло започнахте неправилно. Не казахте нито кой сте, нито от къде сте. И какво като форума е Направи сам? Верно ли си мислите, че хората ще се юрнат да Ви дават безплатни решения? Тук има доста хора с голям опит. Във всякакъв аспект. Но не очаквайте да Ви дадат готово решение за Вашия казус. А при тия 5000 лв бюджет е направо фантастика. Грешка ще направите, ако го направите тип оранжерия. Както и тия покривни панели 3 см. Начинанието Ви е доста добро, но нищо не става без пари.

Като начало започнете с изискванията на ЗУТ.
Извинете! Прави сте,не съм се представил,но не смятах,че е толкова важно. Oт Плевен , семеен с три деца.
Да,разгледах внимателно конструкциите за оранжерии и веднага ми стана ясно,че са твърде леки. Обаче те ми помогнаха да погледна картинката от друг ъгъл. За да реализирам проекта ми е необходим най-обикновен метален навес . От там на сетне малко по малко ще го превърна в къмпинга от клипа.Дали ще се вместя в бюджета,не е ясно,но пък смятам,че не е невъзможно,особено ако намаля квадратурата на 54.Искам да сме сред природата,а не в затворени помещения. Фундамент и друг път съм правил,но за дървен навес 32 квадрата.Пак двускатен и пак без подпорни колони по средата. Правихме го с брат ми и ни излезе малко над 3000лв.Като в това число влизат и керемидите тондах,улуци, ламперии и декоративни корнизи.
Не разбирам защо да забравя за покривните термопанели,като цената наистина е удивителна,особено като се сетя колко труд се спестява с тях,а и грижи след това :?
Последна промяна от Beedee на чет авг 02, 2018 11:13 pm, променено общо 1 път.
Чираче - майстор
ср авг 01, 2018 11:13 pmBeedee написа:
Не разбирам защо да забравя за покривните термопанели,като цената наистина е удивителна,особено като се сетя колко труд се спестява с тях,а и грижи след това :?
Не съм казал да забравите покривните термопанели. Моята къща е с такива. Но с дебелина 5 см. Ако е 3 см, ще трябва носещите профили да са през поне 80 см. Вие си преценете кое е по-удачно - дали да утежните металната конструкция, или да увеличите дебелината на покривния панел? Така или иначе ще имате и подпокривна облицовка. И всичко е пари.


Има и друг вариант. Ползвате поцинкована L-T ламарина, която впоследствие грундирате и боядисвате с подходящите за целта материали. Цената им е в пъти по-ниска от термопанелите. Под тая ламарина полагате 10-15 см каменна вата, и облицовка. Проучете цените, и помислете.
  • 1
  • 2

Тема "Пристройка към каравана" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: