• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
Здравейте,
Нов съм във форума,а и идеята ми е странна, за това ви моля да не ме посрещате с агитации от типа ”наеми някой или извикай фирма”.
Решил съм да си купувам парцел в село близост до града.В регулация с ток,вода и стара стопанска постройка,която да превърна малко по малко в работилничка и склад за инструменти. И тъй като искам със съпругата и трите ни дечица да сме заедно,то ми хрумна да създам собствен базов кемпер за караваната ни. Идеята ми е да направя нещо,което видяхме в Гърция и много ни допадна,но бих прибавил и една външна баня без навес (ей така под звездите :-D ).
Всичко това ще се обитава/ползва през топлите дни на годината.Ще има и климатик,но целта е да бъдем колкото се може повече сред природата,а не вътре в караваната или в пристройката. Надявам се да ми помогнете в насоки и коментари дали сам бих могъл да го съградя в рамките на 2-3 месеца.Как би могло да стане най-лесно и евтино?Бюджета ми е около 5000лв,като в него не включвам обзавеждането.
Прикачен файл:
camping-caravan-for-rent-05.jpg
camping-caravan-for-rent-05.jpg (61.28 KиБ) Видяна 4986 пъти
Прикачен файл:
camping-caravan-for-rent-04.jpg
camping-caravan-for-rent-04.jpg (52.51 KиБ) Видяна 4986 пъти
Прикачен файл:
camping-caravan-for-rent-01.jpg
camping-caravan-for-rent-01.jpg (71.7 KиБ) Видяна 4986 пъти
Прикачен файл:
camping-caravan-for-rent-08.jpg
camping-caravan-for-rent-08.jpg (75.56 KиБ) Видяна 4986 пъти
nikolson - майстор
Зависи колко голямо искаш да е и каква част от работата можеш да свършиш сам. Напълно постижимо е като бюджет. Като време, не знам.
Такааа,тъй като е форума на направи сам,явно няма да разчитам някой друг да ми го направи :-D
Реших да не бягам много от идеята на гърците, затова ще се спра на метална конструкция, изградена върху плоча със стъпки.
Идеята е в началото да прилича на най-обикновено хале 72 квадрата ( 6х12),като се падат по съответно 24 квадрата за помещение.
За повечето неща съм си изградил някаква представа,но за самата конструкция искам да питам,дали има такива профили като на клипа или е по-удачно фирма да създаде всичко,а аз с приятели да си го сглобя.
Намерих по случайност клип от същия къмпинг като на снимките по-горе.Дано,човека,който го е качил да няма против :roll:
Само средното помещение ще е затворено,като разликата е,че там ще има врата за откритата баня.Имам готова оферта за покрив от 3см покривни панели,която не надвишава 2000лв,ако кажем,че и металната конструкция е толкова,то 1000лв няма да стигнат за да излея плочата и затворя помещението по средата #-o
Трябват и настилки и кой знае колко още непредвидени разходи.Поне крайната цел определено ще си заслужава :weedman:

Едит: Сега ме осени идеята само средното помещение да е с покривните панели,а останалите да са като на клипа с брезент.Като дори и да неизливам плоча за мястото на караваната,а само стъпките за гредите.Хайде хора,дайте идеи как да се вместя в бюджета!
nikolov333 - майстор
Те за това и гърците са го направили с брезент, но имай предвид, че зимата няма да издържи на снега.. ако има де.. :-D
ср авг 01, 2018 2:23 pmnikolov333 написа:
Те за това и гърците са го направили с брезент, но имай предвид, че зимата няма да издържи на снега.. ако има де.. :-D
Точно това ме накара да си мисля,че трябва да бъде покрито изцяло.Не за друго,ами да не се съсипе дървенията в откритата част.Мебелите и уредите все ще се прибират зимата, ама кухнята и пода не смятам да ги барам.Вариант е да сложа някакъв декинг или камък,но цената май ще се покачи значително спрямо дюшамето.
Очаквам съвети за покрива и настилката в откритата част :?
nikolov333 - майстор
Има варианти, но трябва да съобразиш и конструкцията за тях предварително. Можеш да поразглежаш в търсачката на форума темите за конструкциите за навеси. Става и с Ондулин и с ОСБ с битумно покритие, но зависи и как излиза като цени..
nikolson - майстор
ср авг 01, 2018 1:19 pmBeedee написа:
Такааа,тъй като е форума на направи сам,явно няма да разчитам някой друг да ми го направи :-D
За повечето неща съм си изградил някаква представа,но за самата конструкция искам да питам,дали има такива профили като на клипа или е по-удачно фирма да създаде всичко,а аз с приятели да си го сглобя.
Ей тъй бюджета почва да не стига... :lol: Имай предвид, че и тези 72 м2 вече ме карат да се съмнявам, че 5 хил. ще стигнат.
ср авг 01, 2018 3:14 pmnikolson написа:
ср авг 01, 2018 1:19 pmBeedee написа:
Такааа,тъй като е форума на направи сам,явно няма да разчитам някой друг да ми го направи :-D
За повечето неща съм си изградил някаква представа,но за самата конструкция искам да питам,дали има такива профили като на клипа или е по-удачно фирма да създаде всичко,а аз с приятели да си го сглобя.
Ей тъй бюджета почва да не стига... :lol: Имай предвид, че и тези 72 м2 вече ме карат да се съмнявам, че 5 хил. ще стигнат.
Ясно е че няма да има фирми с този бюджет,но моля поне ми дайте съвет какви профили да търся и някакви тънкости около сглобяването. Иначе не съм запънал да са точно 72,може и да са 54 :)
Руди - майстор
ср авг 01, 2018 3:35 pmBeedee написа:
Ясно е че няма да има фирми с този бюджет,но моля поне ми дайте съвет какви профили да търся и
някакви тънкости около сглобяването. Иначе не съм запънал да са точно 72,може и да са 54 :)
Може да се поогледаш за конструкции на оранжерии,
като тези ТУК за идеи.
Това е супер икономично и бюджетно.
Разбира се, за целогодишно и надеждно ползване,
профилите трябва да малко по-сериозни.
  • 1
  • 2

Тема "Пристройка към каравана" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: