Всички въпроси за вилата.
PetyrVeliki - специалист
Привет,

Тревата в двора е порастнала доста, в резултат на неспирните дъждове последните два месеца, но също и заради това, че не я косихме доста време - пак поради тези дъждове.

И ми хрумна, сега като я окося, и понеже ще е доста като обем - ако я събера на един куп и я загъна с един черен найлон - тя нали ще започне да си гние отдолу, и няма ли да стане на тор? И преди зимата да я разхвърлям из градината, след което да я окопая с правата лопата ? :)

Има ли изобщо смисъл в това ми хрумване?

:partyman:
Чираче - майстор
Има смисъл. За целта аз съм направил изкоп и съм бетонирал стените. Хвърлям в нега всякакви растителни отпадъци. Пуснал съм и калифорнийски червеи. Редовно добавям, и все още не съм успял да го напълня. Само не ми харесва да го завиваш. Трябва да има влага, за да започне да угнива.
PetyrVeliki - специалист
съб авг 11, 2018 9:24 pmЧираче написа:
... Само не ми харесва да го завиваш. Трябва да има влага, за да започне да угнива.
Ами преди време събирах тревата в чували (найлонови, черни) и стана така, че дълго време не можех да изхвърля два от тях. И когато след това ги отворих и изсипах съдържанието им - направо си изглеждаха и миришеха на тор :D ...
Може би ключовото тук е, че слагам зелена трева, а не изсъхнала, и то като е покрито - влагата си остава вътре.
Та - този вариант ... ?

Тема "Тор от окосена трева ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: