Всички въпроси за вилата.
EDI - майстор
Николов, що не си гледаш живота, ами ще се връзваш към парче земя.Преди години мислех за нещо в планината, но на втория час се отказах и сега съм волна птичка.
nikolov333 - майстор
Еди, то и аз не съм от тия дето се връзват за нещо.. по-скоро обичам живота в екстремни условия.. Няколко години държах едно язовирче на което нямаше нито ток ни вода, а имам страхотни спомени от там. Та по-скоро хобито ми е да живея така.. Разтоварва ме от ежедневната скука..
gnt69 - майстор
пон сеп 17, 2018 8:45 amEDI написа:
Николов, що не си гледаш живота, ами ще се връзваш към парче земя.Преди години мислех за нещо в планината, но на втория час се отказах и сега съм волна птичка.
+1 за волните птички. Където си искаш и когато си искаш.
nikolov333 - майстор
Трупам информация още.. ще мислим тия дни, ама като гледам цената за конкретния имот за който мисля, 17евро/м2,май е добра.. На 100м по към плажа цените са минимум 30евро/м2. Говорих с хора които са купили и явно проблема е тръгнал от нашенци, които са се регистрирали да си дават местата под наем през букинг-а.. Иначе специално за Меродато, май цялото село не е в регулация, барабар с масивните сгради дето са си на Гърците от край време там. Сградите строени преди 2011г., можело да влезнат някога в регулация..
kborisov - специалист
И аз търсих, даже за малко да купя на самия плаж. Обаче не е за работещ човек: имам 1 декар на 25км от основното жилище и едвам смогвам да го поддържам събота и неделя. Ако е на 400 км отиде. Вместо да ходя на море, ще кося гръцка трева. Гръцките дворове са пълни с цветя, но се полива всеки ден. Ако ще си прекарвам отпуската в каравана, защо да я закотвям на едно място в неподдържан двор, че и да му плащам данъци?
Има цели къщи под наем. Наема се за сезона и няма грижи. Само време да има човек, да го ползва. Това смятам да пробвам, когато спра да работя :)
nikolov333 - майстор
Да де..наема се, но наема като свърши сезона си го дал на някой и срещу него ти остава само спомен. Имам един познат с каравана, който плаща наем за сезон 1000 евра.. не знам точно за колко квадрата. Реално за 7-8 сезона ще и изплатил местото и ще има нещо срещу парите, които е дал. Това е логиката. Зависи и как, ще се развият нещата..
Реално на мен са ми 180км, ако няма опашка на границата пристигам за 2часа и работата ми е такава, че мога я върша от там, а ако се наложи да се прибирам за няколко часа .
nikolov333 - майстор
И аз тъкмо го четох, но не смятам да им храня държавата. Слагам си караваната с два слънчеви панела за ток, за начало и после ще мислим за партида и вода..
EDI - майстор
Аз па ако реша да ида, ще си хотелствам на воля :supz: и ако ща всеки ден ще си сменям местообитанието, няма да си товаря главата с ненужно имущество.А нашите мамуняци са такирати ,все гледат да прее.ат дявола във въздуха.Хак им е, до голо да ги ръбят.
nikolov333 - майстор
Докладвам.. 590кв.м до тука ми струват към 14000 EUR. С корона вируса Гръцката схема си продължава да е валидна, но се заиграх и къща у нас да си правя, докато урегулират парцелите в Гърция, че сега става само за каравана.. До сега минахме фазите с насипване на терена за да вдигнем нивото на парцела срещу наводнения и с почва за райграс. Имаме вече ток, вода, септични ями и проекти за перголи 8х8м и дебна за каравана, че изтървах една 8 метрова за 8 бона миналото лято и от тогава не намирам такава в добро състояние под 11-12000.. Иначе нашенци ги правят така.. https://m.bazar.bg/obiava-25437741/imot-v-gartsiia

Тема "Земеделска земя в Гърция за къмпинг или каравана.. КАК?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: