• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
Junak - майстор
Не бе човек, пристройката е 7 кв., а всичко е 53 кв.м. - това е протокола от геодезистите. Вилата е строена 98 година, банята - 2012 год.
gnt69 - майстор
нед яну 20, 2019 7:56 pmJunak написа:
Не бе човек, пристройката е 7 кв., а всичко е 53 кв.м. - това е протокола от геодезистите. Вилата е строена 98 година, банята - 2012 год.
Добре бре ама не можах да схвана, старата сграда нали я има в документ и е законна. За какво я узаконявахте. Само седемте е трябвало и те са допълващо застрояване и могат да затворят едното око, все пак никой освен теб не знае кога е построена. :partyman:
chapara - майстор
В тази двуетажна къща няма начин да няма място за една баня с тоалетна та дори и в подпокривното да е, макар че при зор може човек да не стигне до тавана :-DА мазе няма ли? :?
dragonn2 - напреднал
пон яну 21, 2019 11:07 amchapara написа:
В тази двуетажна къща няма начин да няма място за една баня с тоалетна та дори и в подпокривното да е, макар че при зор може човек да не стигне до тавана :-DА мазе няма ли? :?
Къщата е много малка. На първият етаж има кухня, спалня, илер (под стълбището) и малка стая, която е перфектна за баня, но хората не искат там да е. Искат отвън. Аз мисля да е под навеса, че е най близо до входната врата, вече има покрив, а и най-малко работа като цяло да се направи там.
Имаме още няколко месеца да го измислим, за сега повече ме интересува какви материали да се ползват, нещо друго по-специфично за този тип бани и .т.н
Налягането на водата там е много слабо, но мисля да го реша с една бустер помпа. Канал ще се копае и септична яма.
..........
Сега като се замислих, на втория етаж има една стаичка подходяща за баня, но се съм сигурен дали помпата ще успее да качи налягане на водата до там. А и как да откарам водата и канала до там. Трябва от вън някак или...? Но пък отвън ще замръзват ако са. Ще трябва да се вкара в стаичката на първия етаж и от там по стената нагоре да излезе на втория етаж, според мен. :?
  • 1
  • 2

Тема "Съвет за "външна" баня с тоалетна" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: