• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
gamena666 - напреднал
Здравейте колеги! Имам останал бетонен пояс със замазка в нивата на село. Искам да вдигна нова постройка върху него с тухли единички. На места забелязах, че част от цокъла се е разкъртил. Как мога да заздравя този цокъл? Има ли вариянт за добавяне на арматура?
Прикачен файл:
IMG_20180831_174625.jpg
Прикачен файл:
IMG_201808321_174625.jpg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Не мисля това да е пояс. Нещо било бетонно, а сега силно компрометирано. Виж как до/върху/около него да си направиш истински пояс. "Цокъл" е по-скоро .... бояджийски термин. На теб ти трябва здрава основа за постройка. За законност не говорим, нали. Просто да е здраво...
gamena666 - напреднал
Искам да се води търпим строеж и искам да не си личи, че е нов градежа, за това се придържам към стария цокъл.
djogobg - специалист
Търпим обект ще се води, ако го има описан в някой документ от преди 2001-ва година. Ако го няма описан никъде трудно ще го направиш търпим. Има процедури, доколкото знам, свързани са със свидетели, косвени доказателства, че обектът го е имало(примерно снимки), но там като цяло трябва адвокат да се наеме, да го бута напред.
gamena666 - напреднал
Аз я знам процедурата... а и нали това казвам, преди имаше постройка там, аз затова искам на същото място да я поставя. Имам снимки от едно време още.
gamena666 - напреднал
Какво е продължението. С телена чека се изстърга всичкия мъх по останалия бетон. Избра се най-високата точка на останалия бетон и се спусна нивелир, за да се проверят наклоните. Където имаше разминавания в наклона, се направиха майки и се запълни разминаването със смес от цимент, пясък и баластра съответно - 3 части баластра + 3 части пясък + 2 части цимент и 1 част вода. Преди нанасяне на сместа бетона беше минат почистен с телена четка, изметен и измит от прахта. Последва и нанасяне на контактен грунд преди сместа за подравняване. Всеки ден леко се навлажняваше бетона, за да няма напуквания. Там където трябваше да се нанася тънък слой вместо 3-те части баластра се сложи още 3 части пясък. Четох по други форуми, че подравняването преди полагането на тухлите се прави само със смес от пясък и цимент, като това се наричало възглавница. Аз добавих и баластра, за по голяма устойчивост.
Изображение
gamena666 - напреднал
Каква рецепта следва да се спазва при зидането - колко пясък, цимент, вар и вода?
Добре ще е за другите съфорумци да се посочат пропорциите в кг и литри.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт юли 02, 2019 4:42 pmgamena666 написа:
Каква рецепта следва да се спазва при зидането - колко пясък, цимент, вар и вода?
Добре ще е за другите съфорумци да се посочат пропорциите в кг и литри.
Посочени са. Някъде из форума
Задействал си се :-) Успех!
шоп - майстор
чет яну 24, 2019 11:54 pmgamena666 написа:
Искам да се води търпим строеж и искам да не си личи, че е нов градежа, за това се придържам към стария цокъл.
Ами аз по снимките гледам някава мижава основа по-малка от 3 линейни метра.
За какъв търпим строеж говорим?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт юли 02, 2019 4:59 pmшоп написа:
чет яну 24, 2019 11:54 pmgamena666 написа:
Искам да се води търпим строеж и искам да не си личи, че е нов градежа, за това се придържам към стария цокъл.
Ами аз по снимките гледам някава мижава основа по-малка от 3 линейни метра.
За какъв търпим строеж говорим?
Човекът ще повъзстанови сградичката и ще я легализира, тъй мисля
  • 1
  • 2

Тема "Заздравяване на бетонен пояс" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: