Всички въпроси за вилата.
dream1984 - напреднал
Здравейте,

Искам да направя подпорна стена която да е 40см висока и около 20м дълга.
Една бригада бразилци :) изкопаха 30см дълбочина в земята и сега трябва да започваме, но нямам никаква идея дали да го правя с кофраж и от бетон, а и трудно мога да намеря някой, който да вземе по нормално цени за това.
Посъветвайте ме най-евтиния и практичен начин за това. Отгоре върху подпорната стена ще бъдат наредени пейки и градинката ще бъде озеленена. Няма нужда по принцип да издържа кой знае колко много тъй като ще държи почва и другия въпрос е ако тръгнем да леем бетон трябва ли арматура и ако трябва то трябва ли да е сериозна или просто могат да се сложат няколко мрежи.

Да спомена, че става дума за жилищен блок в София :)

Прикачен файл

IMG-20130502-WA0001.jpg

Прикачен файл

IMG-20130502-WA0000.jpg
hidrazin - майстор
Не е ясно каква е почвата в Бразилия. :-D По принцип се копае до здрава почва - която не е копана никога и е достатъчно плътна. Тогава евентуално може да си позволиш лукса да не слагаш арматура. В твоя случай като гледам терена все някога там е копано. За да не се пропука от слягане само мрежа няма да те спаси. Ще си трябва и здрава арматура. Просто трябва са стане като трегер дълъг 20 метра. :) Ама ти си знаеш най-добре де. Колко да е здраво, какви гаранции ще дадеш, какъв е бюджета ... Едни такива работи.
:partyman:
nikolson - майстор
Ако не беше казано, че искате да слагате пейки, щях да кажа габиони.
http://www.strimona.net/_pdf_media/prin ... abioni.pdf
Евтино, практично и бързо.
dream1984 - напреднал
nikolson би ли ми казал за нашите размери колко би излязло тъй като от ценоразписа нищо не разбирам - 20м дълга, 40см висока, 20см дебелина. И трябва ли да има някаква основа или просто ги докарват "опаковани: и ги слагат в изкопа?

VLADO66 харесва ми тази идея, можеш ли да ми кажеш каква е цената на една такава тухла и как се слага и също къде мога да отида да ги видя и да говоря с майсторите :) търсих в нета ама гледам чак враждебна е фабриката а има някакъв офис в банишора

hidrazin почвата е здрава не е мека и е камениста доста, твърда. Всъщност след завършването на блока просто е засипано с тази почва в кавички... Иначе бюджета ни е доста ограничен знаете как е етажната собственост и затова търся по евтин вариант но при всички положения да е здрав,че след някоя друга година ше ме линчуват пред блока :)
VLADO66 - майстор
Не съм работил с тез тухли,не знам колко струват,гледах как се правят подпорни стени на околовръстното при Икеа.
nikolson - майстор
dream1984 написа:
nikolson би ли ми казал за нашите размери колко би излязло...
... знаете как е етажната собственост и затова търся по евтин вариант:)
Ами размерите са минимум 50х50см височина/ширина. Значи 6х3м плюс 2х2м е 331лв. Или 10х2м-351лв. Но има и доставка, техника-уточняваш по телефона.
Етажна собственост не съм наясно, но сумата не трябва да е проблем. Кусури да ти търсят? :axe:
dream1984 - напреднал
Тези тухли са си доста скъпи. Сега звънях и са 8.40 с ДДС. Мисля, че не си струват парите...
Може накрая да действаме с габионите и това е...
dream1984 - напреднал
май и с тях няма да е...доста голяма хамалогия е :)
намерих по евтини от тези тухли - 5.70
dream1984 - напреднал
Готови сме колеги :)
Стана работата...купихме второ качество от тези рустик тухли
Ето го и резултата

Прикачен файл

1.jpg

Тема "Въпрос за подпорна стена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: