Всички въпроси за вилата.
tpv88 - напреднал
Здравейте,

Опитвам се да позакрепя семейната вила, която е от кирпич. Стените са с варова мазилка правена преди много години и вече на много места се виждат пукантини и цели дупки, под които се вижда самият кирпич.

Имам нужда от съвет как да се обработят стените, така че да може да се направи що-горе прилично покритие и да се скрият грозните дупки и пукнатини.

Всички съвети са добре дошли!

Поздрави!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Армираща мрежа и отгоре измазваш тънко. С флексово циментово лепило
Ако тръгнеш да сваляш съществуващата мазилка, ще се вкараш в голям филм
Все пак, зависи от състоянието, нали. Нещо, снимчици ...?
tpv88 - напреднал
съб юни 15, 2019 12:20 pmn_a написа:
Армираща мрежа и отгоре измазваш тънко. С флексово циментово лепило
Ако тръгнеш да сваляш съществуващата мазилка, ще се вкараш в голям филм
Все пак, зависи от състоянието, нали. Нещо, снимчици ...?
Благодаря за съвета, прикачам малко снимки от полагането на циментовата замазка на пода, благодарение на съвети пак от този форум и пак от n_a :)

Вижда се състоянието, вече сменихме дограмата, но стените са в същото положние...

Изображение
Изображение
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ааа, то това няма нужда от мрежа. Мокриш стената и на тънко запълваш. Или грундираш с дълбокопроникващ или грунд за стари мазилки. Имай предвид, че циментовите лепила не бива да се полагат по-дебело от 10мм. Пише на торбата. Инак не съхне. Затова полекинка запълваш дупката и тънко със шпаклата по фугата.
Старай се да не оставяш ръб, както, не знам как, си направил на пода.
Тънко с лепилото и обираш стържейки до стара повърхност. Хората много обичат новото да им настърча :-) :-)
Кирпичът държи хладно лятоска и лесно се топли зимъска
Успех!
tpv88 - напреднал
съб юни 15, 2019 12:52 pmn_a написа:
Ааа, то това няма нужда от мрежа. Мокриш стената и на тънко запълваш. Или грундираш с дълбокопроникващ или грунд за стари мазилки. Имай предвид, че циментовите лепила не бива да се полагат по-дебело от 10мм. Пише на торбата. Инак не съхне. Затова полекинка запълваш дупката и тънко със шпаклата по фугата.
Старай се да не оставяш ръб, както, не знам как, си направил на пода.
Тънко с лепилото и обираш стържейки до стара повърхност. Хората много обичат новото да им настърча :-) :-)
Кирпичът държи хладно лятоска и лесно се топли зимъска
Успех!
Ще пробвам, благодаря ти!
После отгоре с Мефисто директно мисля да боядисвам...

А за пода - за първи път ми беше...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб юни 15, 2019 12:56 pmtpv88 написа:

После отгоре с Мефисто директно мисля да боядисвам...

А за пода - за първи път ми беше...
Какво е Мефисто?
tpv88 - напреднал
съб юни 15, 2019 12:57 pmn_a написа:
съб юни 15, 2019 12:56 pmtpv88 написа:

После отгоре с Мефисто директно мисля да боядисвам...

А за пода - за първи път ми беше...
Какво е Мефисто?
Мефисто на Оргахим - латекс подходящ за варови основи, препоръчаха ми го за да хване върху варта.
Друго се чудех - дали ще стане с пръскана варова мазилка?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб юни 15, 2019 1:00 pmtpv88 написа:

Мефисто на Оргахим - латекс подходящ за варови основи, препоръчаха ми го за да хване върху варта.
Друго се чудех - дали ще стане с пръскана варова мазилка?
Нямам опит. Пръскала съм върху нова хоросанова мазилка. Все си мисля, че, върху вар не хваща или се люпи с все варта. Пък и пръскана мазилка ми стои твърде грубо за вътрешно, малко помещение. Правила съм, но веднага заглаждам с гъба и става много приятно, шагрен тип слонска кожа...
Имам си особено мнение за "латекс подходящ за варови основи" Или е латекс или не е :-) Аз бих варосала. А ако ще полагам латекс, бих грундирала...
В смисъл, пипала съм "варов латекс" , ми той си пуска, като вар, ама е латекс ... и не диша...
tpv88 - напреднал
съб юни 15, 2019 1:06 pmn_a написа:
съб юни 15, 2019 1:00 pmtpv88 написа:

Мефисто на Оргахим - латекс подходящ за варови основи, препоръчаха ми го за да хване върху варта.
Друго се чудех - дали ще стане с пръскана варова мазилка?
Нямам опит. Пръскала съм върху нова хоросанова мазилка. Все си мисля, че, върху вар не хваща или се люпи с все варта. Пък и пръскана мазилка ми стои твърде грубо за вътрешно, малко помещение. Правила съм, но веднага заглаждам с гъба и става много приятно, шагрен тип слонска кожа...
Имам си особено мнение за "латекс подходящ за варови основи" Или е латекс или не е :-) Аз бих варосала. А ако ще полагам латекс, бих грундирала...
В смисъл, пипала съм "варов латекс" , ми той си пуска, като вар, ама е латекс ... и не диша...
Като виден дилетант ме е страх да попитам дори как се варосва :) Иначе съм съгласен, че е най-подходящото изпълнение...
plamen6703 - майстор
съб юни 15, 2019 12:41 pmtpv88 написа:
Вижда се състоянието, вече сменихме дограмата, но стените са в същото положние...
Понеже състоянието наистина се вижда, а голяма част от състоянието не се вижда и е отдолу под подпухналата мазилка.
Ако вземеш една шпакла и почнеш да сваляш до здраво както се прави за да стане наистина добре, ще стигнеш до кирпича.
Опитай да свалиш всичко, което е "подпухнало", след това накови мрежа "рапица" с пирони и лимонадени капачки и измажи с най-обикновен хоросан.
Така съм направил с кирпичената къща на баба ми и с малко средства постигаш много добри резултати :) !
Успех! :partyman:

Тема "Измазване на варосан кирпич" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: