• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
sir
Здравейте, става дума за нов навес. Имам притеснение за огъването на хоризонталните греди. Както се вижда на снимката,
Прикачен файл:
03_1.jpg
има огъване в средата, а навеса е съвсем нов и тепърва ще се тества на сняг. Размерът на светлата част на помещението е ~ 7х4 м и няма отвесни колони във вътрешността. Дължината е разделена на 3, тоест по ~2.3 м, с хоризонтални греди 12х12см срещу всяка колона. Дали имам основание да се притеснявам, или е нормално това първоначално провисване. Ако трябва да се усилва, дали да подпрем двете провиснали вътрешни хоризонтални греди Т-образно с една колона между тях? Или без колона, да ги дублираме отдолу с по още една греда с болтове или шпилки, за да се разпредели натоварването? Ще съм благодарен на всякакви идеи и предложения!
Прикачен файл:
01.jpg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Билото виси ли?
шоп - майстор
Усилвай спешно, че с тези тонове от турските керемиди положението не е розово.
Преди това с крик изпъни покрива.
Мерките за безопасност ги спазвай за де те затрупа.
sir
нед юли 14, 2019 3:57 pmn_a написа:
Билото виси ли?
Не съм сигурен какво значи да виси. Конструкцията отзад и отдясно е стъпила на зид, отляво и отпред на хоризонталните греди върху колони. Билото е стъпило върху трите хоризонтали с вертикалните попове и няма вътрешни колони.
sir
нед юли 14, 2019 4:23 pmшоп написа:
Усилвай спешно, че с тези тонове от турските керемиди положението не е розово.
Това е въпросът, как е най-подходящо да се усили?
Lutchezar - майстор
нед юли 14, 2019 4:44 pmsir написа:
нед юли 14, 2019 3:57 pmn_a написа:
Билото виси ли?
Не съм сигурен какво значи да виси. Конструкцията отзад и отдясно е стъпила на зид, отляво и отпред на хоризонталните греди върху колони. Билото е стъпило върху трите хоризонтали с вертикалните попове и няма вътрешни колони.
Да виси значи по средата да е по-ниско от краищата. По пътя на логиката за да провиснат и двете греди, и то е провиснало.
Заложил си по-тънки греди от необходимото за тази тежест.
Ако имаш приятел конструктор го помоли да ти сметне варианти по усилването с налични материали.
EDI - майстор
На тези размери е сбъркана конструкцията изначално.Аз поне, виждам изхода само с колони.
Lutchezar - майстор
Подобни монтажи съм виждал на релси, но става още по-тежка конструкцията, иска си и основата да е подготвена.

Иначе колони ще помогнат.

Хубаво би било поне някой да направи елементарните сметки за да е сигурно.
sir
нед юли 14, 2019 5:33 pmLutchezar написа:
нед юли 14, 2019 4:44 pmsir написа:
нед юли 14, 2019 3:57 pmn_a написа:
Билото виси ли?
Не съм сигурен какво значи да виси.
Да виси значи по средата да е по-ниско от краищата.
Аха, сега разбрах. Помислих, че е някакъв специален вид висяща конструкция :). Ами на пръв поглед не личи да е провиснало, гледайки го отвътре и отвън, от нивото на земята.
sir
нед юли 14, 2019 5:42 pmLutchezar написа:
Иначе колони ще помогнат.
Аз всъщност не съм изпълнителя, а възложителя, затова задавам такива лаишки въпроси.
Мисля си общо за две колони - едната в най-левия край на площадка и втората между двете огънати вътрешни хоризонтални греди, да ги подпре Т-образно с обща хоризонтална част, дали ще е достатъчно?
  • 1
  • 2

Тема "Усилване на хоризонтални греди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: