Всички въпроси за вилата.
miroki - майстор
ср авг 21, 2019 5:51 pmLutchezar написа:
ср авг 21, 2019 5:47 pmmiroki написа:
Това, че не пуска топлина навътре зимата изобщо не е добре.
Явно К стъкло и външни щори е по-добра комбинация.
А откъде топлина навън през зимата? :?
Споделям мнението за К-стъкло и външни щори.
Половината зимни дни са слънчеви. И като не пуска слънцето (4 сезона) се губи тази топлина.
Отоплителния сезон е около 6 месеца. Като повече от половината са слънчеви.
Преди години като бях на акумулираща, бях станал синоптик. Като го дадат да пече вместо на 4 я пускам на 2 иначе цял ден е много горещо в стаята. Толкова е осезаема разликата при слънчев дори зимен ден. Това е 1/2. На 4 "Изгрев" е 4 киловата, на 2 е около 2 киловата.

...
"Или познатия ефект при затопляне и спряно отопление, вън да е по-топло от вътре. При 4 сезона и К, ще е по-осезаем. "
Това мисля, че не го разбрах.
Когато пролетно време започне да се затопля времето. Това всички сме го усещали. При спряно отопление (цял ден всички са на работа), на вън е по-топло от вътре и прозорецът пречи да влезе повече светлина и топлина. Това 4 сезона ще пречи повече, отколкото К стъклото.

За това от начало питах къде е магията.
Lutchezar - майстор
Дори половината зимна дни да са слънчеви, в моя случай нямам пряка слънчева светлина през зимата освен за максимум 2 часа на обед, просто слънцето е ниско. Следователно няма да спечеля нищо ако пропускам светлината, защото просто отразената не носи достатъчно топлинна енергия.
Остава да се концентрирам върху намаляването на топлинните загуби отвътре навън.

Тема "К-стъкло" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: