Всички въпроси за вилата.
Andri01 - майстор
Топло ли ти е? Търсиш си студена биричка,май? :) :partyman:
dragonn2 - специалист
пон авг 26, 2019 6:04 pmBLUEPUPIL-2 написа:
1.Лек Вариант 50х30х2 и 50х30х3, като дебелината на крилата е 50мм.
2.Тежък Вариант 60х40х2 и 60х40х3, като дебелината на крилата е 60мм.
Само едно нещо не ми стана ясно: защо по-широката страна на профила да бъде дебелината на крилата? На мен ми се струва по-логично да е обратното... Дори на снимката от примерната врата изглежда да са ползвали тънката страна за дебелина:
Прикачен файл:
20190820_122424.jpg


Нещо пропускам ли или просто не съм те разбрал правилно?
Чираче - майстор
пет авг 30, 2019 1:46 pmdragonn2 написа:

Нещо пропускам ли или просто не съм те разбрал правилно?
За да разбереш, сложи профила между две опори. Натисни по средата. На която страна по трудно се огъва, това е дебелината на портата. Не знам как по-просто да го обясня.

На снимката профилите са грешно монтирани. Пантите също не са на правилното място - трябва да са в краищата на вертикалния профил/т.е. възможно най-близо до хоризонталните профили/.
ESPACE - майстор
Баш както е на снимката трябва да е. Това според мен де и много се радвам че не мисля еднакво с Чираче :lol:
пет авг 30, 2019 3:59 pmЧираче написа:
За да разбереш, сложи профила между две опори. Натисни по средата. На която страна по трудно се огъва, това е дебелината на портата. На снимката профилите са грешно монтирани.
И според теб обратно монтиран профил ще е по устойчив на натиск в средата, така ли? :)
Чираче - майстор
Не ми се спори. Май някой не знае какво е инерционен момент на профили?
ESPACE - майстор
Чакай да го нарисувам. Искаш да кажеш че при два еднакви профила този с червената стрелка ще се огъне повече от този с зелената при еднаква приложена сила в средата? Отговори само с да или не, не ми разтягай локуми за инерционни моменти!
Прикачен файл:
pressure.jpg
pressure.jpg (49.36 KиБ) Видяна 1845 пъти
Чираче - майстор
НЕ. Със зелената ще се огъне повече.
plamen6703 - майстор
На снимката профили и панти са точно както трябва! :partyman:
ESPACE - майстор
пет авг 30, 2019 10:12 pmЧираче написа:
НЕ. Със зелената ще се огъне повече.
Като е НЕ сложи очилата и пак разгледай снимката.
Всъщност, май разбрах къде не се разбираме. Абе ти в кое направление искаш да я направиш по-здрава тази порта? Да я натиска челно фадрома и тя да не поддава ли? От какъв зор такава структурна здравина в това направление. #-o :lol:
На снимката си е точно както трябва да е.
dragonn2 - специалист
Започна се. Днес бетонирахме колоните. Преди да ги сложим им заварих по няколко винкела хоризонтални. Надолу са около 50-60 см. Би трябвало да не мръднат. А утре ще взема профили за рамката на крилата. Все още не съм сигурен за размера, но сигурно ще е 40х40 или 50х30. Ще видя как ми се струват на място като ги вземам.

Прикачен файл:
20190913_153116_compress93.jpg
Прикачен файл:
20190913_153226_compress68.jpg

Тема "Съвет за изработка на метална порта" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: