Всички въпроси за вилата.
gamencerista - специалист
Здравейте, след привършване на строежа на къщата дойде нов проблем.
Водомерната шахта се пада на 40 см от къщата, а ми се ще да я преместя поне на 1.20 , за да може спокойно да се положи пътеката и да има отстояние от нея.
Когато от ВИК идваха да сменят тръбите с по-големи им казах, че искам да се измести по навън от къщата.
Техния отговор беше, че не предлагат такава услуга и трябва да си викна мой майстор, който да премести водомера и всички тръби където пожелая.
Дали е възможен този вариант ? Монтираха ми отпред на тротоара спирателен кран ако не се лъжа, тъй че мога да спра водата към имота.
iliya_i - майстор
Възможен е! Що да не е възможен.
Наемаш си майстор за промяна на водоснабдяването. Правиш нова шахта и той премества водомера там. Но преди това се договаряш с инкасатора на района за разпломбирането на водомера и пломбирането му на новото място. Това ако водомера е в срок на годност (10 години). Ако не е ще ти искат и нов водомер (или стар), но с нова метрологична марка.
Не прави нищо без знанието на инкасатора!
Hoвoceлckи - майстор
Бе то зависи ... от много неща. Пломбата ... при мен е свободна. По-голяма е от холендърната гайка и се движи свободно ... Това със срока на годност и метрология ... Знам ли, някъде може да е и така. При мен - нищо подобно.
Да спреш водата от тротоарния кран - пробвай и ни кажи ... ама надали.
Изобщо - може "да се вкараш във филм", а може и да стане работа без никакви заигравки с ВиК. Няма еднозначен отговор в национален мащаб.
iliya_i - майстор
чет окт 03, 2019 9:13 pmHoвoceлckи написа:
Да спреш водата от тротоарния кран - пробвай и ни кажи ... ама надали.
Като не можеш сам - има го в ценорасписа :-D
https://www.sofiyskavoda.bg/services/sv ... aspx?k=108
kr1100 - майстор
ВиК София са много ларж. Радвай се.
У наше голЕмо село всичко що е ново - водомерна шахта на 1 м от оградата на имота + водомер с дистанционно отчитане за бонус. :)
Antonii - майстор
А какъв е проблема шахтата да е на пътеката.
По тротоарите в градовете шахти бол и невиждам някакъв проблем, ако се изпълни всичко коректно.
gamencerista - специалист
Чисто визуално не ми харесва.
Шахтата е във заварено положение, на около 7-8 метра. Нямам нищо против да ми я изместят на 1 метър от улицата. Дори направих такова предложение преди строежа - отговора беше : много заявки има, тука си е добре. :rock:
kr1100 - майстор
[quote=Hoвoceлckи
Да спреш водата от тротоарния кран - пробвай и ни кажи ... ама надали. [/quote]
Защо да не може ?

Тема "Преместване на водомер и шахта" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: