Всички въпроси за вилата.
Vanov88 - помощник
ср яну 01, 2020 6:14 pmky-kyy написа:
Кокошкарник навярно :lol:
Мене, друго ми е интересно, що в такава форма? Аз съм привърженик на простите неща - квадрати, правоъгълници...Вярно, сигурно издава скучната ми натура, ама се прави лесно и става здраво и стабилно, без излишно усложняване на живота.
Тази стена с чупката е оградата. Там имам оставени изводи на вода и мръсен канал. Едното ще е външна тоалетна ,а този триъгълник ,който остава искам да покрия за натории. Иначе и аз предпочитам квадрати и правоъгълници.
ky-kyy - майстор
ср яну 01, 2020 8:45 pmVanov88 написа:


Тази стена с чупката е оградата. Там имам оставени изводи на вода и мръсен канал. Едното ще е външна тоалетна ,а този триъгълник ,който остава искам да покрия за натории. Иначе и аз предпочитам квадрати и правоъгълници.
На устата/пръстите, ми е друг въпрос. Защо точно с керемиди? :?
Vanov88 - помощник
ср яну 01, 2020 8:57 pmky-kyy написа:
ср яну 01, 2020 8:45 pmVanov88 написа:


Тази стена с чупката е оградата. Там имам оставени изводи на вода и мръсен канал. Едното ще е външна тоалетна ,а този триъгълник ,който остава искам да покрия за натории. Иначе и аз предпочитам квадрати и правоъгълници.
На устата/пръстите, ми е друг въпрос. Защо точно с керемиди? :?
Точно до това имам построено барбекю с керемиди. Искам да е същото.
Hoвoceлckи - майстор
Не разбирам май въпроса ти ... Почваш да си редиш керемидите от "целия ъгъл" - на скицата в ляво-горе. Караш до оградата (там, където започва скосяването "надолу и надясно". Следващият ред е да речем с една керемида повече. Следващият - с още една (до линията на скосяването) и т.н.
"Долния скат" правилен четириъгъник ли е? И "лявата" му страна (на скицата) ли е 60см?
ky-kyy - майстор
ср яну 01, 2020 9:32 pmVanov88 написа:



Точно до това имам построено барбекю с керемиди. Искам да е същото.
Ами, като искаш да е същото, ковеш летвите и започваш да редиш, то ще си покаже :) Там на чупката, ще иска и улук.
Hoвoceлckи - майстор
Как улук - тя е под сериозен наклон. Освен това е на калкан? Челна дъска и обшивка с ламарина?
ky-kyy - майстор
чет яну 02, 2020 11:21 amHoвoceлckи написа:
Как улук - тя е под сериозен наклон. Освен това е на калкан? Челна дъска и обшивка с ламарина?
Ами там, където опира в дувара, трябва да сложи улук, щото аз от обясненията така разбрах, че заради дувара прави тази чупка.
chapara - майстор
Лошо зададения въпрос води до гадаене и няма да се получи смислен отговор, а и някоя друга снимка са повече от написан роман. :wink:
Vanov88 - помощник
чет яну 02, 2020 11:44 amchapara написа:
Лошо зададения въпрос води до гадаене и няма да се получи смислен отговор, а и някоя друга снимка са повече от написан роман. :wink:
Много си прав. Ще дам повече информация и снимки.
Hoвoceлckи - майстор
Нещо такова?
Прикачен файл:
покрив със засек.jpg
покрив със засек.jpg (32.86 KиБ) Видяна 1523 пъти

Тема "Покрив на два ската с чупка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: