• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
torbalan - Дървен философ
Моята беше чешка 190 литра.
Загряваше, но леко.
Не мисля, че е удачно да се взема по-малка.
kr1100 - майстор
чет фев 27, 2020 7:54 pmstankov822 написа:
Здравейте някой може ли да ми даде мнение за тази бетонобъркачка която е пусната на промоция в Home Max с чугунен зъбен венец
Съвет - като сглобяваш болтовете на бъркалката с главите в кофата , а гайките отвън. За закрепване на ел.двигателя си купи 2 болта с шестограмнна глава за по-лесен демонтаж на кутията с ел. мотора. Щатните винтове за шлиц отвертка са със много затруднен достъп. Не слушай lov зъбния венец се маже сгрес , ако имаш графитна, медна още по-добре. По венеца не попада боклук. След работа промивка с чакъл и вода / падат остатъци от цимент, бетон , изсипваш в една РК 1
шоп - майстор
пет фев 28, 2020 7:46 pmkr1100 написа:
Не слушай lov зъбния венец се маже сгрес , ако имаш графитна, медна още по-добре.
Напротив, слушай lov
венеца и зъбното колело ако ги намажеш с грес така ще лепят пясък, че шлайфането ще е като при шмиргел.

На моята бетонобъркачка изрично си пише: никаква грес, миене на венеца само с вода.
Sandman - специалист
пет фев 28, 2020 7:59 pmшоп написа:
пет фев 28, 2020 7:46 pmkr1100 написа:
Не слушай lov зъбния венец се маже сгрес , ако имаш графитна, медна още по-добре.
Напротив, слушай lov
венеца и зъбното колело ако ги намажеш с грес така ще лепят пясък, че шлайфането ще е като при шмиргел.

На моята бетонобъркачка изрично си пише: никаква грес, миене на венеца само с вода.
Да!
На моята също пишеше в инструкциите да не се смазва.
Освен това, по венеца си попадат боклуци, макар и не много.
lov - майстор
Ми мажи си я твоята ако искаш и с пчелно млечице. :lol: :lol:
The master - специалист
пет фев 28, 2020 9:03 amшоп написа:
Моята е руска, 200литра. Не загрява, миналата година забърках около 15м3 бетон и проблеми никакви.
Дават я с асинхронен двигател с медни намотки.
Шопе, какво количество (колички или кофи по 10л.) материали слагаш в твоята и какво количество готова смес се получава в колички например?
big_dragon - специалист
Не съм шоп, но ще кажа.

Дозата за бетон е 1,2,3.

1 кофа (12.5 кг) цимент
2 кофи пясък
3 кофи чакъл.

Получаваш пълна количка бетон,
ако водата е минимална (6...10%),
качеството е добро.

Ползвайте пластификатори, ефекта е страхотен.
npace - специалист
чет мар 12, 2020 11:55 ambig_dragon написа:
Ползвайте пластификатори, ефекта е страхотен.
https://tekom-bg.com/produkt/карбопласт/

За битоня 1 торба цимент 42.5 Н 25 кила, 9 литра вода, една капачка от линка, 3 кофи х 10 литра пясък, 3х10 + 2х12 едър филц (или 5.5х10 л.) и след 50-80-100 години който го разбива ще цъка с език и ще вика "Ейиииии, какъв битон са правили едно време..." с благородна завист. :-D
Това е горе-долу оптималния капацитет за мощна бъркалка (1200 истински или 1600 китайски), трябва да влезе и в 190 литра бетонобъркачка.
Е, може и по 2 торби с бъркалката, но се иска повече инат. :-D
  • 1
  • 2

Тема "Бетонобъркачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: