Всички въпроси за вилата.
schuldiner - майстор
Блу, остави.
Попът е стълб и се укрепва точно така - в горна точка на 45 градуса. Ребрата също го крепят, но с повече хлабавина, а и не са на 45.
Колегат предлага да се укрепят ребрата, които подпират стълба - не е лошо, но не е най-ефективно.
kborisov - специалист
пон дек 21, 2020 9:29 pmschuldiner написа:
... Ребрата също го крепят, но с повече хлабавина, а и не са на 45....
С тея "хлабавите" ребра, да не литне покрива ...
schuldiner - майстор
пон дек 21, 2020 9:29 pmschuldiner написа:
Блу, остави.
...
И за мен важи - не смятам да обяснявам защо 3-метрови ребра под ъгъл 15 градуса, стъпили върху основната и билната столица, с крепежи с посока на срязване към хоризонталните сили са хлабави.
valentyno - напреднал
Разпролети се, развитие по темата? Полезна и хубава тема, мисля да изкопирам проекта, ( благодаря на автора за чертежите ) за моята каравана, само мисля, вместо керемиди да наредя ондулин. Какво ще кажете? По евтин и лек материал, нали така?
kborisov - специалист
съб апр 10, 2021 8:30 amvalentyno написа:
... ондулин. По евтин и лек материал, нали така?
Преди 12 години правих една барака с ондулин. Още стои. На едно място капе - пирона удари на чвор и въпреки че го замазах с битумно лепило пак си мърда и покапва. Вече няма вид, изглежда старо и захабено. Не бих повторил. По-добре ламарина.
Важно е да се спазят изискванията за скарата отдолу. Май в кутията с пироните имаше листовка, на която всичко е описано.
valentyno - напреднал
Вчера имах възможността да се консултирам с две фирми, които се занимават с изграждането на покриви, относно финансовата страна. За материали сметнаха около 1000 лв. в зависимост от покрива (ондулин, ламарина, керемиди) ондулина и двете фирми, казаха "на твоя отгорност", демек, че не ставал. Искат ми обаче 30 лв/кв. за работа, а с другата фирма се спазарих на 25 лв/кв., като изтъкнах, че самото изграждане, не е особено сложно. Факт е обаче, че няма да викам фирма, исках просто да си сверя часовника, правя си хубаво сметката и запретвам ръкави - ще си го правя сам!
BLUEPUPIL - майстор
Ако ще е в Сливен, здраво го укрепи с-щу „падащия“ вятър.

Тема "Дървен навес над каравана" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: