• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
Hoвoceлckи - майстор
Не виждам как ще се оправи за 4-5 дни, но за шпакловането с мрежата, жегата не е чак толкова проблем. А и до истинската жега има още доста време. Жегата е проблем при финишните мазилки.
Личното ми мнение е, че сам едва ли ще се справи. Дали е наясно питащият как се вдига скеле сам? Ако няма собствено е добре да си сметне колко ще му излезе наема.
Бих препоръчал: взима си материали и скеле за една, най-малка (задна) страна и действа ударно. Ако реши, че го удовлетворява - продължава.
От снимките няма как да става напълно ясно колко зле е изпълнението.
Бих препоръчал да търси мнението на повече майстори. Да събере повече оферти. Да се договори добре какво иска и как (кога) ще плати. Не обсъжда свършеното до момента с новите. Не казва, че вижда грешки в работа до тук. Подпитва как възнамеряват да процедират новите майстори.
Оправянето на цокъла е последна грижа.
krasi92 - майстор
Стиропора изложен на слънце ходи го шпакловай после да видиш какъв резил е.
Hoвoceлckи - майстор
Така е! Особено южно изложеният. Не бива да остава неизмазан, но не бих казал "нито ден..." . Аз лично правих всичко от край до край стена по стена. Питащият не си е организирал най-добре работата.
Бих го попитал: поитересувал ли се е да види свършени обекти на въпросните майстори? Не е ли забелязал проблемите още на първата стена? Кога и защо си е дал парите? Професионалисти ли са му казали, че свършеното до тук е под всякаква критика или това е негово си мнение? Знанията за ТИ само от интернет ли са му или има някакъв реален опит в областта?
На мен ми се струва, че претенциите и възможностите му се разминават значително. Нищо лично! Изказвам мнението си с единствената цел да го предпазя от по-нататъшни, по-сериозни проблеми и преразходи. Иначе - пожелавам успех в начинанието!
  • 1
  • 2

Тема "Съвети за недовършена топлоизолация на вила." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: