• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
Здравейте!
Препоръчаха ми майстори които да направят топлоизолация на вила 250 квадрата със стиропор 10см.Проблема е там че го направиха много некъдърно,аз ги изгоних а топлоизолацията остана само на стиропор.Останах почти без пари. :x
Стиропора е лепен както им падне и стените не са равни.Лепили са го до самата земя без да сложат хидроизолация и фибран.Фугите са ги пълнили със лепилото за стиропора.Вилата има бетонни колони и върхо тях са налепили много тънък стиропор.Дюбелите са ги слагали хаотично.
Едната стена я изшкуриха други майстори до 6см и пак е крива.
Притиснат съм и искам да завърша топлоизолацията.Не мога да си позволя финансово да се направи от нулата както трябва отново.Притеснявам се че накрая ще останат много криви стените и ще е грозно.
Почнах да чета и търся в нета,накрая стигнах до следните вариянти :
Да се направи цокъл на цялата вила 60см или 100см.Да се залепи гумиранна хидроизолационна лента на земята и стиропора и да се намаже с двукомпонентна хидроизолация след това да се залепи фибран с дебелина 4см на който отгоре да се залепи гранитогрес.
След това нагоре:
1ви - Да се долепи стиропора там където е останало.На бетоните колони направо върху стиропора да се сложи 1см или 2см фибран.Да се шпаклова с мрежа с шпакловка с фибри и накрая да се замаже с минерална мазилка.
2ри - Да се долепи стирпора и да се изпълнят празнини и фуги между стиропора със пяна.Стиропора да се покрие навсякъде със паропропусклива хидроизолационна мембрана.След това от дървени летви или метални профили за гипсокартон да се направи скара на която да се монтира саийдинг.На първият ред сайдинг най близо до цокъла се монтира метален профил за затваряне а следващите няколко реда саийдинг се напълнят с пяна.
3ти ???
Целта ми е да се довърши топлоизолацията и стените да станат прави.
Приемам всякакви идеи.
Моля посаветвайте ме какво да направя.
Благодаря.
Поздрави.
Прикачен файл:
received_540771276692295.jpeg
received_540771276692295.jpeg (72.61 KиБ) Видяна 2096 пъти
Прикачен файл:
received_2222279364567585.jpeg
Прикачен файл:
received_409669569741312.jpeg
Прикачен файл:
received_410850989846954.jpeg
Прикачен файл:
received_2394627437424297.jpeg
Последна промяна от Uberzila на пет май 29, 2020 2:36 am, променено общо 2 пъти.
Прикачен файл:
received_2519641954769219.jpeg
Прикачен файл:
received_376020113275485.jpeg
received_376020113275485.jpeg (113.3 KиБ) Видяна 2093 пъти
Прикачен файл:
received_375017983404039.jpeg
received_375017983404039.jpeg (105.2 KиБ) Видяна 2093 пъти
Сайдинг отпада като вариант заради високата си цена ...
Остава да го довърша в това положение.
Как да направя цокъла ?
Моля ви помагайте ! 🙂
Hoвoceлckи - майстор
Ми давай де! Види се изяснили са ти се нещата. Запретвай ръкави и действай. Никакви майстори не ти трябват.
Би ли споделил колко пари си им дал за свършеното? А на шкурилите? И защо те не са завършили работата?
Привет.
На баш майсторите платих около 6000 лв.
Момчетата които шкуриха едната стена се отказаха след като видяха че нестава така и ми взеха пари само за гориво.
Поздрави.
Стиропора е сложен почти до земята и се чудя как да направя цокъла.Нали по принцип цокълът трябва да е по навътре и да е с фибран но някак си не ми се иска да махам стиропора.
Как да хидроизолирам цокъла и мога ли да оставя стиропора при това положение?
Поздрави.
Прикачен файл:
Screenshot_20200529-194851_Gallery.jpg
Прикачен файл:
Screenshot_20200529-194827_Gallery.jpg
Hoвoceлckи - майстор
Фибран, стиропор ... Вземи по едно парче от двете, премери ги с подходяща везна и ги пусни да плуват някакво време във вода. После пак ти премери и така ще разбереш кое колко вода поема :idea:
От друга страна - колко трудно може да е отрязването на стиропора до някакво ниво :? ... и последващото му махане с изчукване на "кюфтетата" (вероятно)?
6 хиляди и си свършил финансите? На мен, по възможно най-ниски тарифи, за материали ми отидоха 5К. За един етаж (със значително по-малко квадратура). Цената за труд до твоя етап е 1/3 от общата. За материали - зависи ...
За мен нещо ни спестяваш като информация.
krasi92 - майстор
За цокъла първо махни стиропора и намажи с хидроизолация. За довършването нагоре вземаш стиропор 2см. и пяна за лепене. Пускаш отвеси и почваш да лепиш отгоре като задължително разминаваш фугите. След това мрежа и шпакловка. Ако го правиш сам имаш 4 - 5 дни. След това ще напече слънцето и нещата със шпакловането се усложняват. Преди мрежата дюбелиране. С мазилката може да не бързаш но 2 ръце теракол си трябва веднага след лепенето. Да не забравиш да благодариш на човека дето ти е препоръчал майсторите
Здравей.
Нищо не спестявам.
За работата и материалите (Стиропор и лепило) платих над 6 000лв. Незнам дали е евтино или скъпо,но го направиха некадърно.
Да ясно ,така ще направя цокъла.
Мерси.
Поздрави.
съб май 30, 2020 4:53 pmkrasi92 написа:
За цокъла първо махни стиропора и намажи с хидроизолация. За довършването нагоре вземаш стиропор 2см. и пяна за лепене. Пускаш отвеси и почваш да лепиш отгоре като задължително разминаваш фугите. След това мрежа и шпакловка. Ако го правиш сам имаш 4 - 5 дни. След това ще напече слънцето и нещата със шпакловането се усложняват. Преди мрежата дюбелиране. С мазилката може да не бързаш но 2 ръце теракол си трябва веднага след лепенето. Да не забравиш да благодариш на човека дето ти е препоръчал майсторите
Благодаря ти .
Така ще направя .
Поздрави.
  • 1
  • 2

Тема "Съвети за недовършена топлоизолация на вила." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: