Всички въпроси за вилата.
burkov - специалист
На вилата имам проблем с покрива, отново... В момента е с дъски/осб/битумни керемиди. Много е криво обаче всичко.
Реших че трябва да реша проблема и искам да ползва термопанел тип керемида.
Леки са и не искам да товаря контрукцията.

Има ли някой опит с подобни панели, тези от гърция на Керемидис или нещо подобно :-D
Фирмата тук, предлагат монтаж, но само на панелите и обшивките, не работят контрукции.

Ако пък познавате някой, който би се наел да го оправя като хората тоя покрив, ще съм много благодарен.
Може и с битумни да е пак, просто да е читав, че се напатих много.
nikolov333 - майстор
Чираче-то е твоя, човек, ама ако си му наблизо. Той ги прави покривите с термопанели на конструкция, че и къщите му са такива..
resistbody - майстор
И аз имам 140кв.м покрив "керемида" за не постоянно обитаеми не вижам проблем... имам и 250кв.м. обикновена "вафла" и мога да кажа, че "керемидата" изолира повече, поради самия профил има повече ПУ-пяна..
Конструкцията може и дървена да си остане ако я поизправиш..
burkov - специалист
Да със сигурност ще гледам да остане дървена конструкцията.
Сега остава да намеря и хора за работа :-D
burkov - специалист
Явно тоя панел отпада. Днес дойде монтажника и каза че е много криво за панел.

Ако някой даде идея как да се подсигуря на много скатен покрив, ще се справя и сам. Но се чудя къде и как да се вържа. Ако направя отвор в билото май е най лесно. :-D
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед юни 07, 2020 4:47 pmburkov написа:
Явно тоя панел отпада. Днес дойде монтажника и каза че е много криво за панел.

Ако някой даде идея как да се подсигуря на много скатен покрив, ще се справя и сам. Но се чудя къде и как да се вържа. Ако направя отвор в билото май е най лесно. :-D
Не е добре да ти давам акъл за такова нещо, ама ... :-) Можеш да вържеш през покрива за колата си. И не забравяй второ въже за осигуряване. И да не си сам....
И през цялата тема ти се чудя, що ще трупаш отгоре, като си трябва да оптавиш конструкцията отдолу...
burkov - специалист
Ще го мисля още, ако не открия изпълнител.
Покрива е кривичък, но пък ще кара още доста.
Лошото тръгна от калпави майстори, които го препокриха и после след като отворих отдолу видях че гредите са нападнати. Вкарах каруца време и пари да го оправя, стегнах конструкцията, а той взе че скапа и отгоре...

Има малко за корекция в кривините, но ме отказаха от панел.

А за осигуряването съм се научил че задължително по двама. Веднъж се изплехках от една стълба и не можах да поема въздух, бая тежко беше :rolleyes:

Тема "Термопанел за покрив тип керемида" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: