Всички въпроси за вилата.
jamezon - специалист
вт юни 16, 2020 6:53 pmgnt69 написа:
вт юни 16, 2020 6:13 pmjamezon написа:
Единствено за което бих ги махнал,е че ще почнат да надигат оградата,иначе изобщо не ми пречат.
Тополата е мръсно дърво, ще посееш тревичка и ще събираш листа целогодишно. Изкоренявай и посаждай културни видове.
Колкото по рано ги посадиш толкова по рано ще им се радваш.
Посях 5 дръвчета едното го откраднаха другите 2 не се хванаха,докато не приключа с оградата,няма как да посея някакви декоративни,ще ги откраднат....
naster - майстор
Оградата става добре, но дръвчетата май ги вдига някой от сдруженията по трафопост. И да оправите огледалото на корсата :-D
jamezon - специалист
ср юни 17, 2020 8:22 amnaster написа:
Оградата става добре, но дръвчетата май ги вдига някой от сдруженията по трафопост. И да оправите огледалото на корсата :-D
:supz: :partyman:
jamezon - специалист
:rock: :lol:

Прикачен файл

USER_SCOPED_TEMP_DATA_orca-image-1680804480.jpeg

Прикачен файл

USER_SCOPED_TEMP_DATA_orca-image-1350860185.jpeg
шоп - майстор
Не Ви ли притеснява, че когато температурите паднат до -15-20 и грунта замръзне на 50-60 см в дълбочина оградата може да стане на "дунавски вълни"?
jamezon - специалист
съб сеп 26, 2020 5:32 pmшоп написа:
Не Ви ли притеснява, че когато температурите паднат до -15-20 и грунта замръзне на 50-60 см в дълбочина оградата може да стане на "дунавски вълни"?
Мисля,че не разбрах много точно коментара,но ако все пак говорите за тръбите,не ми е ясно как по- точно ще стане. То по тази логика и арматурата може да ръждяса и да "нацепи" бетона.Случва се,но ако е на някакви милиметри под бетона..така смятам. Така че на въпроса дали ме притеснява,никога не съм се замислял.... :axe:
шоп - майстор
В Бг. земята замръзва при люти зими до около 70 см в дълбочина Именно поради тази причина стъпките на колоните трябва да слизат до 80-100 см в дълбочина. Бетона между стъпките в случая рандбалка даже бих го отделил с 5 см фибран от грунта. Така като замръзне земята оградата ще си стои в линия.
jamezon - специалист
Аз наистина не разбирам за какво говорите. Само колоните които са по 2 метра са набити в земята по около 60-70 см.Всичко друго е над земята.Тръбите също са набити около 50см в земята и после са бетонорани в блокчетата.
D103314 - специалист
[quote=jamezon post_id=1040810 time=1601145596 user_id=70864]
Аз наистина не разбирам за какво говорите. Само колоните които са по 2 метра са набити в земята по около 60-70 см.Всичко друго е над земята.Тръбите също са набити около 50см в земята и после са бетонорани в блокчетата.
[/quote]

Казват,че дъното на основите/бетона/ трябва да е под точката на замръзване на почвата за нашите географски ширини.При една по-студена зима, може да се компрометира оградата. По същата причина ВИК тръби се полагат на дълбочина най-често 120см,където е по-топло. Снимките са за разнообразие,кучето е виоско при холката 65см :partyman: успех с начинанието. И аз почнах от голаполяна, без ток и вода,но бях Упи.

Прикачен файл

IMG_20170122_114419.jpg

Прикачен файл

IMG_20170112_115353.jpg
jamezon - специалист
съб сеп 26, 2020 11:09 pmD103314 написа:
съб сеп 26, 2020 9:39 pmjamezon написа:
Аз наистина не разбирам за какво говорите. Само колоните които са по 2 метра са набити в земята по около 60-70 см.Всичко друго е над земята.Тръбите също са набити около 50см в земята и после са бетонорани в блокчетата.
Казват,че дъното на основите/бетона/ трябва да е под точката на замръзване на почвата за нашите географски ширини.При една по-студена зима, може да се компрометира оградата. По същата причина ВИК тръби се полагат на дълбочина най-често 120см,където е по-топло. Снимките са за разнообразие,кучето е виоско при холката 65см :partyman: успех с начинанието. И аз почнах от голаполяна, без ток и вода,но бях Упи.
И все пак ако до къщата решите да правите допълнителна постройка- гараж,сайвант,барбекю или нещо такова върху плоча,плочата нали пак ще е на повърхността,както е и оградата,само че едното е вертикално другото хоризонтално. Пак не разбирам каква ще е причината да се разруши вида й.

Тема "Вилна ограда" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: