Всички въпроси за вилата.
jamezon - специалист
Здравейте,миналото лято започнах да строя ограда,във вилна зона.Имота е празен и понеже чакам разрешителни за урегулиране и т.н. я правя сам и бавно.
Идеята на тази тема е за съвети и критики.
jamezon - специалист
Ще кача снимки поетапно,малко по-късно.Общо взето не е идеята само оградата.Идеята е в една тема събрано всичко от закупуването на имота до....но вече не мога да променя името на темата. :)
naster - майстор
Ако нямате още УПИ, статутът земеделска земя ли е? Вилна зона, а около вас УПИ-та ли са, или вили на земеделска земя? Оградата плътна или мрежа само? Има ли геодезично заснемане на точки за оградата, изцяло във вашия имот ли е разположена? Една скица би отговорила на повече въпроси.
jamezon - специалист
вт юни 16, 2020 10:08 amnaster написа:
Ако нямате още УПИ, статутът земеделска земя ли е? Вилна зона, а около вас УПИ-та ли са, или вили на земеделска земя? Оградата плътна или мрежа само? Има ли геодезично заснемане на точки за оградата, изцяло във вашия имот ли е разположена? Една скица би отговорила на повече въпроси.
Земеделска земя е все още,но няма проблем да се преустанови.В момента се оказва малък проблем с прекарването на тока,понеже няма,няма и вода.Причината да избера точно този имот е,че е много близо до града,пътя е що годе добър и е на 400м от главен път(София-Варна).Около мен имотите не знам какви са.Няма никакви документи за оградата,в моя имот е.Като кача снимки ще обяснявам.
jamezon - специалист
Това са първите снимки,които успях да изровя :D
Това е в първоначалния му вид,както го купих.

Прикачен файл

IMG_20180822_184616.jpg

Прикачен файл

IMG_20180822_184650.jpg

Прикачен файл

IMG_20180822_184627.jpg

Прикачен файл

IMG_20180822_184638.jpg

Прикачен файл

IMG_20180822_184645.jpg
naster - майстор
Ако нямате представа къде ТОЧНО започва и свършва имота ви, по-добре го заснемете геодезично, за да не се окаже, че сте влезли в чужд, или сте преградили метър по-навътре. Земеделските земи, не знам дали имате право с друго освен телена мрежа и колове, а когато стане УПИ (пожелавам ви го най-скоро), се внасят документи в общината.
jamezon - специалист
вт юни 16, 2020 10:27 amnaster написа:
Ако нямате представа къде ТОЧНО започва и свършва имота ви, по-добре го заснемете геодезично, за да не се окаже, че сте влезли в чужд, или сте преградили метър по-навътре. Земеделските земи, не знам дали имате право с друго освен телена мрежа и колове, а когато стане УПИ (пожелавам ви го най-скоро), се внасят документи в общината.
Имаше ограда и да,на 50см съм навътре в имота от страната към пътя.Но всичко ще обясня с времето.По кадастрална карта от едната страна ми се губят 8 метра,но това не ми е проблем и без това е достатъчно голям.
Знам че по принцип нямам право за друго,но си го позволих на метода,"щом другите могат и аз мога".Бетона е в моето място и има денивелация от 50см до нивото на пътя,толкова е и бетона,да се изравни с пътя,от там нагоре мрежа.Но не бързайте,ще обяснявам с времето.
naster - майстор
Аз за никъде не бързам - Вие най-добре си знаете. Питате за съвети и критики - получавате.
jamezon - специалист
Тук вече е почистването на терена.

Прикачен файл

IMG_20190607_151857504_HDR.jpg

Прикачен файл

IMG_20190607_151900280_HDR.jpg

Прикачен файл

IMG_20190607_174859039_HDR.jpg

Прикачен файл

IMG_20190607_174904534_HDR.jpg

Прикачен файл

IMG_20190607_174904534_HDR-1.jpg

Тема "Вилна ограда" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: