Всички въпроси за вилата.
g.botev - напреднал
Здравейте,

инам, че има няколко теми за басейни но там не успях да намеря това, което ме интересува и реших да направя нова тема. Ако смятате, че темата не е за тук ще я изтрия.

Имам желание да направя басейн на двора. Размер около 7 на 3.50 и 1.20 или 1-30 височина.

Разгледах басейните на GRE (3000 лева) които се предлагат готови, но се оказа, че за тази година наличностите са свършили и чак към края на годината може да се поръча, така, че тази година отпада.

Въпроса ми е според Вас дали един басейн направен от бетонни кухи тухли запълнени с бетон и някаква арматура и поставени стъклокерамични плочки би излязъл по-скъпо от такъв на Gre със тези размери.

И за двата е необходимо изкоп и бетонна основа. Съответно цената на строителната химия в момента е доста прилична а и на стъклокерамиката. Техниката също.

При опцията със тухли има и вариант да се направи с преливник, което със сигурност ще е по-красиво.

Като и за двата варианта не слагам сравнение за време и труд така или иначе сам ще ги правя и съответно старта е 2021.
шоп - майстор
съб юли 18, 2020 6:46 pmg.botev написа:

Въпроса ми е според Вас дали един басейн направен от бетонни кухи тухли запълнени с бетон и някаква арматура и поставени стъклокерамични плочки би излязъл по-скъпо от такъв на Gre със тези размери.

Със сигурност ще излезе много над от 3799лв. Особено ако е с преливник смятай цената х3, х5 х10 в зависимост от качеството на вложените материали.
g.botev - напреднал
съб юли 18, 2020 7:48 pmшоп написа:
съб юли 18, 2020 6:46 pmg.botev написа:

Въпроса ми е според Вас дали един басейн направен от бетонни кухи тухли запълнени с бетон и някаква арматура и поставени стъклокерамични плочки би излязъл по-скъпо от такъв на Gre със тези размери.

Със сигурност ще излезе много над от 3799лв. Особено ако е с преливник смятай цената х3, х5 х10 в зависимост от качеството на вложените материали.
Добре явно аз нещо не схващам. Кой материал пук ще увеличи цената по 3 да не говорим пи 5.

Тухли 1 лев на бройка, стъклокерамика 12-16 лева на квадрат, лепило 10 лева на чувал и то от сайт на фирма занимаваща се с басейни.

Помпата стълбата и скимера не са повепе от 1000 лева.

Явно нещо пропускам.
Sandman - специалист
Хидроизолация отвън и отвътре(за отвън не съм сигурен дали е задължителна)...
Сифони, тръби...
Труд...
g.botev - напреднал
нед юли 19, 2020 9:19 amSandman написа:
Хидроизолация отвън и отвътре(за отвън не съм сигурен дали е задължителна)...
Сифони, тръби...
Труд...
Това ясно. Труда, както казах от мен. Тръби и сидони трябват и за другия, които нд са включени така ило имаче в цената от 3700.

То и монтажа на сглобяемите е над 800 лева ако се плаша на фирмата и то при нашравена основа и стени

Да хидроизолацията но и тя вече е на прилична цена която не може да дублира все пак са не поввпв от 50 квадрата общо камо да го направи 3 пъти по скъп.

Притеснявам се че забравям нещо, което ще се сетя в средата на копането :-D
g.botev - напреднал
То сигурнл най-добре да се отлее но до там бетон помпа няма как да вкарам а наръка не останаха толкова приятели в района :lol:
lov - майстор
Пропускаш и джилязото /арматурата/ дето трябва да сложиш а тя не е никак малко. То само с бетонни тухли няма как да стане. Дори да е заровен в земята ако не е направен както трябва ще се пукне.
Изгледай клипчето, че да ти минат мераците да минеш тънко. Виж само колко арматура се полага.



п.п. Нямам нищо общо с каквото и да е изграждане на басейни.

Тема "Басейн от бетонни тухли или сглобяем басейн" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: