• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
Здравейте!Облицовам вилата с естествен камък(не аз а майстор).Проблема е,че майстора претърпя инцидент и останаха 5 кв за долепване,и към 15 кв за фугиране.И понеже не е удобно да му се обаждам да го питам какъв материал е използвал(а той работеше изключително чисто и не е оставил никаква опаковка) за да го довърша сам,моля препоръчайте с какво лепило(марка) да го долепя.И съответно каква фугираща смес(марка) да използвам след това.Благодаря предварително!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср юли 15, 2020 9:53 amGraoveca написа:
...И понеже не е удобно да му се обаждам да го питам какъв материал е използвал....
Съвсем удобно е да му се обадиш и да го питаш за материала
ср юли 15, 2020 10:27 amn_a написа:
ср юли 15, 2020 9:53 amGraoveca написа:
...И понеже не е удобно да му се обаждам да го питам какъв материал е използвал....
Съвсем удобно е да му се обадиш и да го питаш за материала
Не исках да го споменавам но човека си замина(лека му пръст) :sad:
chapara - майстор
Снимките говорят, и от разстояние и детайлни :roll:
schuldiner - майстор
Залагам на кво да е флексово лепило за лепенето и цимент с пясък 1:2 за фугите. На цвят - както ги докараш. Помага ако във фугиращата смес добавяш по стотина мл бетонконтакт на кофа. Хвърля се с мистрия и веднага се забърсва с влажна гъба.
Направих снимки с телефона но при качване ми изписва,че са големи файловете(4,5 мб)
chapara - майстор
Ами само боб трябва тогава да хвърляме, колегата schuldiner го е хвърлил, ама ако е обкрайчен камък боба е зелен :wink:
schuldiner - майстор
Чапара, и ти си прав. Понеже човекът за марка пита, пак ще налучквам - церезит?
chapara - майстор
https://www.bagira.bg/19598/%D0%BB%D0%B ... %BF-baumit

Изображение
довършеното може да се окаже по здраво от направеното, но на снимки държа за да е коректен съвета. Снимки на основата, разрезни на недовършеното и анфас. Иначе само си дрънкаме
schuldiner - майстор
Е, затапи ме! В търсачката имаш 13 препоръки на церезит, ама тука не познах.
  • 1
  • 2

Тема "Лепене и фугиране на естествен камък на стена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: