• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
След мнооого чудене съм се спрял на въпросния тип басейн и моля някой да ми разясни следните неща:
Стъпка 1: Изкоп с формата на басейна и полагне на тръбите... -ок
Стъпка 2: Полагане на гумиран винил-ок
Стъпка 3: Полагане на ЕПДМ мембрана-каква дебелина?
Стъпка 4: Мрежа(каква по точно) и замазка първи слой(каква)
Стъпка 5: Отново мрежа и замазка втори слой (каква)
Конкретно замазката ме интересува най-много с какво се прави и приблизително дебелината на двата слоя.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет авг 13, 2020 12:25 pmGusto-Maina написа:
След мнооого чудене съм се спрял на въпросния тип басейн ...
Каква е разликата в изграждането на био и не-био басейн?
ky-kyy - майстор
Защо задаваш глупави въпроси? Разликата, е в цената :lol:
Само бетона подминава първите два слоя и то почти двойно откъм финикийски знаци. Т.е. винила и епдм-а. :)... за размери няма да говорим, но в случая имам и по голяма свобода откъм форма, разположение, дълбочина....друго си е детето да се пличка на 50см.А най-големият плюс е в сферата на направи си сам!
Sandman - специалист
Не съм запознат, но какво ще държи цялото да не "сгъне" навътре? Само шпакловката?
Иначе интересна идея :)
BLUEPUPIL - майстор
Браво,
Поздравления,
Bio-, Eco-, Chemical-Free Pool
е супер хит и е около два пъти
по-скъп от традиционния басейн.




Прикачен файл:
661.jpg
661.jpg (86.35 KиБ) Видяна 2068 пъти
Прикачен файл:
662.jpg
Прикачен файл:
663.jpg
663.jpg (102.52 KиБ) Видяна 2068 пъти
Прикачен файл:
664.jpg
Прикачен файл:
665.jpg
665.jpg (114.78 KиБ) Видяна 2068 пъти
епдм държи на 300%+ опън. Много рових в нета и не открих спукан такъв. Ако ли има спукано в първия слой... точиш до пукнатината мажеш и пълниш. Пустата замазка никой не пише конкретно с какво го пляка. Факта че фирмите ползват същата технология върху вече спукан от бетон ме кара да рискувам да заровя едни пари да видим какво ще стане. :-D


Био с треви няма да е. Така го водят Био дизайн. Сори за грешката в заглавието. Парите са си лично мои... питането беше съвсем друго, а кое колко ще излезе ще си го сметна аз след кто разбера това което ме интересува.Има доста клипчета в тубата за подобен тип басейн, само че са на фирми основно и не искам да се приема за реклама. Първият такъв който открих е отпреди 9 години!!!!
И отговора на въпроса е кварцов пясък със смола.
MamaMy - майстор
Разликата между био и не био басейн е както между морето и изкуствени басейни. С други думи в биото се пикае и се влива канализацията на курортите :lol:
naster - майстор
Доколкото съм се интересувал, разликата е, че не се влага химия, а се използва биологично стъпало за пречистване, по подобие на ПСОВ.
  • 1
  • 2

Тема "Био басейн/езеро" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: