• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
pamir - напреднал
Здравейте,

Купих си прозрачно фолио от винил кристал и с него смятам да "остъкля" навеса, въпросът ми е да ми препоръчате каква технология да използвам за закрепването на фолиото.

Едната ми идея е да го прикова с тънки летви към гредите. Друг вариант - да го монтирам към гредите с винтове и шайби.

И при двата варианта се чудя дали ще държат здраво, т.е. дали няма опасност да се скъса в един момент.

Ако имате опит, моля да споделите!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Е, с летвите няма да се скъса. Ако ти се презастрахова, сложи мека подложка и от двете страни. И стягай!
pamir - напреднал
чет авг 20, 2020 11:33 amn_a написа:
Е, с летвите няма да се скъса. Ако ти се презастрахова, сложи мека подложка и от двете страни. И стягай!
Да, предпочитам да сложа и подложка, от какъв материал да бъде? Някаква битумна гума може би?
Djack - специалист
Този навес, лятото не го ли използвате? Защо не разгледаш, как е направено по кръчмите и да предвидиш вариант да се слага и сваля лесно?
torbalan - Дървен философ
Това чудо се цепи. За това го обкантват с друг тип материал, който не се цепи и сглобките към стената са на непрозрачната част.
mkocev - специалист
От студа се втвърдява и се пука при сгъване. През лятото пък като омекне обикновено се разтяга по краищата. Затова обикновено се обкантва с PVC брезент с нишки. Преди доста време работих във фирма, която предлагаше и такива продукти, та бая такива "найлони" съм заварил :). Ако става въпрос за стационарен монтаж, ми се струва, че е за предпочитане да се стегне по цялата площ на монтажа (с летва или друго) пред варианта с винтове и широки шайби.
pamir - напреднал
чет авг 20, 2020 1:40 pmDjack написа:
Този навес, лятото не го ли използвате? Защо не разгледаш, как е направено по кръчмите и да предвидиш вариант да се слага и сваля лесно?
Да, лятото тук е студено, 1250 м надморска височина, в момента сме с дебели ризи и пуловери, запалили сме камината. Та мисля да не го свалям въобще.
pamir - напреднал
чет авг 20, 2020 3:02 pmtorbalan написа:
Това чудо се цепи. За това го обкантват с друг тип материал, който не се цепи и сглобките към стената са на непрозрачната част.
Да, знам за това обкантване, но обкантения материал струва от 28 лв. на кв. м. нагоре, докато самото фолио е 10 лв. на кв. м. И при площ от 20 кв. м. цената от 200 лв. скача на 600 лв, т.е. три пъти с разлика от 400 лв., които не си заслужава да се дават.
pamir - напреднал
чет авг 20, 2020 4:24 pmmkocev написа:
От студа се втвърдява и се пука при сгъване. През лятото пък като омекне обикновено се разтяга по краищата. Затова обикновено се обкантва с PVC брезент с нишки. Преди доста време работих във фирма, която предлагаше и такива продукти, та бая такива "найлони" съм заварил :). Ако става въпрос за стационарен монтаж, ми се струва, че е за предпочитане да се стегне по цялата площ на монтажа (с летва или друго) пред варианта с винтове и широки шайби.
Да, вече реших да го направя със стягане по цялата площ с летви 1 х 2 см, само не съм решил каква гума да сложа между летва и греда, че да прилепне по-плътно. Надявам се зимата да не се получи проблем, по спецификация го дават от -20 до +60 градуса, дано не стане нещо от свиването и разтягането от температурните разлики.
torbalan - Дървен философ
От обкантващия материал ти трябва малко. Около 15 сантиметра. Колкото да го хванеш към стените.

Ако го монтираш сега - трябва да е хлабаво, че през зимата, като се свие - да не се откъсне.
  • 1
  • 2

Тема "Остъкляване на навес с винил кристал" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: