Всички въпроси за вилата.
angelfilev - специалист
ср окт 21, 2020 11:23 amnobreak написа:


То ще е по лесно, но май няма да е правилно :) По принцип не се ли ползва мембрана без посипка за под керемидите?
Мембраната задължително да е без посипка за да могат да се залепят битумните керемиди за нея.
nobreak - специалист
Преди малко говорих със служител на фирма Армормат - тези, които предлагат керемидите Арморшилд. Та той ми обяснява, че не трябвало да е битумна хидроизолация, а паропропусклива мембрана за да минавало евентуално влагата отдолу през нея, но не можах да разбера като мине отдолу нагоре къде ще се акумулира :) После ако се слага ОСБ (особено влагоустойчивото) през него минава ли влага?
kborisov - специалист
Влагата няма да се "акумулира". Тя си излиза през неплътносите между битумните керемиди.
Битумните керемиди не образуват плътна покривка. Затова има и изискване за минимален наклон на покрива.
На Армормат, май основния им бизнес е правене на покриви. Така, че може да вярваш, каквото са ти казали.
schuldiner - майстор
Какви са тези снаждащи подложки? Би ли ми дал някакъв линк към правилната хидроизолация, ако ще и на лично за да не излиза като реклама? Щях да забравя да напиша, че помещението горе няма да е обитаемо, а се използва като склад. Иначе руските са с по левче на квадрат по скъпи

Снадките за за плоскости. Както се срещат върху ребрата, т.е. снадката е върху реброто, така трябва да се снаждат и между ребрата нагоре по ската - ако междуребрието е 50 см, подлага се ивица/летва 50 см дълга, 10 широка и се захваща под снадката на плоскостите по 5 см от всяка с по 5-6 винта на страна.
http://www.strom.bg/tyrgoviya/hidroizol ... ne-0o-app/ - това го има почти навсякъде. Румънска, полиестерна основа, 3 кг, цена някъде 3,50 на квадрат. Ако звучи подобно, примерно руска, турска, италианска мембрана за 3-4 лв./м2, вероятно няма да сбъркаш.
Склад = неотопляемо, значи един отдушник за битумен покрив е достатъчен. Ще работи само лятото при прегряване на покритието.
На практика няма разлика между масовите керемиди тип пчелна пита.
nobreak - специалист
ср окт 21, 2020 2:15 pmkborisov написа:
Влагата няма да се "акумулира". Тя си излиза през неплътносите между битумните керемиди.
Битумните керемиди не образуват плътна покривка. Затова има и изискване за минимален наклон на покрива.
На Армормат, май основния им бизнес е правене на покриви. Така, че може да вярваш, каквото са ти казали.
Да речем е така, а как минава влагата през влагоустойчивото ОСБ? Не оспорвам и уважавам всяко мнение, просто гледам логично да си изясня нещата. :partyman:
kborisov - специалист
ср окт 21, 2020 3:24 pmnobreak написа:
...а как минава влагата през влагоустойчивото ОСБ?...
През ОСБ-то не минава. Може да мине през фугите м/у две ОСБ-плоскости.
Важното е влагата да не влиза надолу и да излиза нагоре. Затова са паро-пропускливите мембрани.
В стаята винаги има влага (хората дишат, ако няма друго). Във въздуха има влага.
Няма как да напълниш със сух въздух и да изолираш всичко :)
Ако няма накъде да излезе - след година ще трябва да сменяш всичко.
angelfilev - специалист
ср окт 21, 2020 1:19 pmnobreak написа:
Преди малко говорих със служител на фирма Армормат - тези, които предлагат керемидите Арморшилд. Та той ми обяснява, че не трябвало да е битумна хидроизолация, а паропропусклива мембрана за да минавало евентуално влагата отдолу през нея, но не можах да разбера като мине отдолу нагоре къде ще се акумулира :) После ако се слага ОСБ (особено влагоустойчивото) през него минава ли влага?
Категорично не съм съгласен със съветите които ти е дал некомпетентен търговец.
Влагата се отстранява чрез различни отдушници. Аз съм слагал по три на скат. Струва ми се спомена, че имаш прозорци на тавана. Ако са отворени дори малко, можеш изобщо да забравиш за влага и конденз.
Разгледай тази стара тема:
viewtopic.php?t=37854
nobreak - специалист
ср окт 21, 2020 3:56 pmangelfilev написа:
ср окт 21, 2020 1:19 pmnobreak написа:
Преди малко говорих със служител на фирма Армормат - тези, които предлагат керемидите Арморшилд. Та той ми обяснява, че не трябвало да е битумна хидроизолация, а паропропусклива мембрана за да минавало евентуално влагата отдолу през нея, но не можах да разбера като мине отдолу нагоре къде ще се акумулира :) После ако се слага ОСБ (особено влагоустойчивото) през него минава ли влага?
Категорично не съм съгласен със съветите които ти е дал некомпетентен търговец.
Влагата се отстранява чрез различни отдушници. Аз съм слагал по три на скат. Струва ми се спомена, че имаш прозорци на тавана. Ако са отворени дори малко, можеш изобщо да забравиш за влага и конденз.
Разгледай тази стара тема:
viewtopic.php?t=37854
С кое не си съгласен с паропропускливата мембрана ли? Аз на човека му обясних за прозорците и той ми каза, че е добре, но да сложа паропропусклива мембрана при евентуално проникнала влага да излезе.... Стаята не се обитава. Тази тема съм я чел. И в нея се срещат препоръки както за битумна мембрана, така и за пародифузна....
angelfilev - специалист
ср окт 21, 2020 4:03 pmnobreak написа:

С кое не си съгласен с паропропускливата мембрана ли? Да, ще има прозорцин. Стаята не се обитава. Тази тема съм я чел. И в нея се срещат препоръки както за битумна мембрана, така и за пародифузна....
Да, паропропусклива мембрана е безсмислена след като пари няма да минат през плоскостите.
За да не те безпокои повече този въпрос просто купи подложна мембрана от същата фирма от която купиш шинглите.

Тази и други подобни инструкции ще ти бъдат полезни:
https://armormat.com/bitumni-keremidi/i ... id=1&pid=3

Тема "Въпрос за битумни керемиди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: