Всички въпроси за вилата.
kban - помощник
Здравейте,
реших да пусна в няколко части моето приключение на село.
Мисля че ще е интересно, особено за тези като мен, които обичат сами да се вкарат във филма :)
За едно IT начините за почивка не са пред компютъра и един ден .. в не до там далечната 2016 година всичко започна така...

Седейки пред компютъра ми попадна обява за дворно място в близко до града село.
На следващия ден отидох на оглед и видях това:
Прикачен файл:
0.jpg
По думите на брокера , това трябваше да е дворно място 1.3 дка с ток и вода.
От улицата се виждаше само една гора и някаква барака. Цената беше повече от добра и реших да рискувам и в крайна сметка да си имам имот на село / било то и джунгла/ :)

След всичката документация и процедури, април месец 2016г. вече можеше да почвам да разчиствам.
Накупих китайски храсторез, резачки и т.н. и се хвърлих в боя.
Прикачен файл:
1.jpg
Прикачен файл:
2 (Copy).jpg
Прикачен файл:
3 (Copy).jpg
Прикачен файл:
4 (Copy).jpg
kban - помощник
Леко полеко с малко помощ от приятел, двора започваше да придобива вид.
Прикачен файл:
5 (Copy).jpg
Прикачен файл:
6 (Copy).jpg
Прикачен файл:
7 (Copy).jpg
Работеше се от време на време.. съботи и недели и в крайна сметка голямото сечене мина за около месец и нещо с няколко счупени инструмента и много майки :)
Вече беше изгряла идеята че мястото ще се ползва да се направи трюфелна плантация.
Без особенна представа как и какво .. продължихме с разчистването.
Ред беше на бараката, която идваше бонус за склад за инструменти.

Прикачен файл:
8 (Copy).jpg
Прикачен файл:
9 (Copy).jpg
След всичкото рязане на храсталаци, дървета и желязо ... викнахме багер да поизвади каквото може от дънерите и да доразчисти.
Наложи се да мине през оградата защото широк вход нямаше./то и ограда силно казано е,че имаше :) /
kban - помощник
Прикачен файл:
10 (Copy).jpg
Прикачен файл:
11 (Copy).jpg
В крайна сметка , багера позаравни долната част на двора, извади каквото можа и резултата беше този:
Прикачен файл:
12 (Copy).jpg
Така разчистено, реших че ще е добре да напрявя шахта за помпа за поливане на евентуалната трюфелна градина.
Магазина...кирка...лопата .. и :
Прикачен файл:
13 (Copy).jpg
Първи опити с кофраж , бетон .. и станаха нещата.
Прикачен файл:
14 (Copy).jpg
kban - помощник
Прикачен файл:
15 (Copy).jpg
Времето напредваше, микоризираните дръвчета бяха уредени и трябваше да се мисли за обработка на почвата.
По данни от комшиите 13-14 години е пустяло това място и знаехме че ни трябва техника.
От битака купихме мотофреза Solo .. немска и дърта.
Прикачен файл:
16 (Copy).jpg
Идеята ми беше, че ще се справи .. но почвата си беше твърда. Наложи се да играе правата лопата .. за което платих на човек да го обърне цялото.
След това фрезата си пееше :supz:
Прикачен файл:
17 (Copy).jpg
Крайния резултат беше добър ..
Прикачен файл:
18 (Copy).jpg
Доволни от свършеното, решихме да правим оградата, която от дясната страна на двора съвсем я нямаше.
Прикачен файл:
19 (Copy).jpg
kban - помощник
Разчистих шубраците и комшията /сърдит дядо от запаса / реши ,че ще съм му завзел от неговия двор и бараката била 2 метра при него.
Не бях викал геодезист все още / и до него ще стигнем / и се съгласих с твърдението за границите.
Прикачен файл:
20 (Copy).jpg
Вече след като беше измрънкал целия свят дядката каза .. е нищо де нека си стои бараката.
Откачих , и поради простата причина че не искам да съм длъжен на никой .. още повече на тия сърдити хора до мен .. поогледах конструкцията на бараката и
Прикачен файл:
21 (Copy).jpg
тя си намери ново местоположение :)
Прикачен файл:
22 (Copy).jpg
В крайна сметка след разговор от сорта: "Така добре ли е" .. оградата беше наредена и всички бяха доволни. /уж/
Прикачен файл:
23 (Copy).jpg
Andri01 - майстор
Браво! И така до коя година стигна? :) :partyman:
Sandman - специалист
Интересна тема, ще следя :)
bisermonov - специалист
То като роман бре
vlax - майстор
Браво.Поздравления,макар и с закъснение.
Най-важното си го направил,запазил си герана/кладенеца и кенефа/00.
И още по-важното опънал си телена ограда между имотите.
Ще следя,човек се учи докато е жив. :)
:partyman:
Димитър....... - специалист
Браво за начинанието,обаче:тези кинти дето са спестени от геодезист след време може да ви изядат главата.На дъртия може и да не му харесва,но идва човека с колчетата и където покаже уреда там,може пък той да навлиза в твоя имот-знаеш ли! Преди години си купих парцел(за овощна градина),познай колко недоволни бяха съседите като разбраха че трябва да си свиват дворовете с по1,5 метра.Успех в начинанието!!!

Тема "От джунглата до ? Или как се представи едно IT на село, без да има представа с какво се захваща :)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: