Всички въпроси за вилата.
vladtod - специалист
Евала човече, да ти имам мерака, всъщност го имам ама до там , и мен ме чака почти същото.
ky-kyy - майстор
Човек, остави тия киречи, кирпичи и цименти...Всички в този форум, сме се сблъсквали малко, или много със строителството. Разкажи за трюфелите, изкара ли, вкусни ли са, пържиш ли ги, кво...Аз лично, не съм ял такова, предполагам, че и повечето списващи тук :)
kban - помощник
Идеята с трюфелите дойде съвсем случайно без да си имам идея от тези неща.
Реално всичкото това е като странично занимание а не като потенциален източник на доходи.
Както с почти всяко нещо с което се захвана .. старта беше .."Защо пък не " :)
В това занимание сме 2-ма , аз и на сестра ми мъжа.
С него беше първоначалния напън по чистенето на мястото, купуването на фиданките, засаждането и поддръжката на градината.
Вече 4 години след засаждането единствено само се полива и коси около тях. И това беше и една от причините да почна и строеж.
Дават ги на 4-5та година да почнат да дават трюфели. Сега почва 5-тата година и на теория може и да има вече, но все още не сме пускали куче да търси.
Догодина на есен ще се разбере как са нещата.
Следващата фаза с ваденето и продаването ще я доизмисляме в движение, но това ще е следващата зима. Ще поживеем и ще видим.
Трюфели аз съм ял в шоколадови бонбони на един "Трюфел фест". Честно казано .. не ми харесаха особено поне тези които опитах :)
В интерес на истината не знам и колко лешници ще ям от дърветата защото 2/3ти от дърветата са Турска леска, на които плода не е особено голям. Имам и друг сорт от храстовидния,които са с цел оплождане. Ако са само еднакви дръвчета и на близо няма друг лешник .. няма да дадат никакъв плод.
Горе долу това е за сега с трюфелите. Растат си .. станаха дръвчета по 2 - 3 метра.
Действам по къщата предимно .. там поне нещата се случват над земята и се виждат :D
Като се поосвободя малко .. продължавам сторито за тези, на които им е интересно :)
vlax - майстор
пет фев 26, 2021 8:09 pmkban написа:
Като се поосвободя малко .. продължавам сторито за тези, на които им е интересно :)
Давай,че ми се изчака чакалото. :)
:partyman:
ky-kyy - майстор
Бях гледал, май по Дискавъри ченъл, че с прасета ги търсят тия гъбки. По-добрия вариант са от кучето, щото ако евентуално не намери гъбките, може да си го заколиш и няма да си валат :lol:
kban - помощник
пет фев 26, 2021 10:58 pmky-kyy написа:
Бях гледал, май по Дискавъри ченъл, че с прасета ги търсят тия гъбки. По-добрия вариант са от кучето, щото ако евентуално не намери гъбките, може да си го заколиш и няма да си валат :lol:
Да, и с прасе става .. ама трябва да си нащрек, че намери ли .. изяжда го :) И здрави огради трябват, че като хукне ... ни трюфели, ни суджуци после :-D
miroki - майстор
Разрови корените. Знаеш къде трябва да търсиш. Не е като да си в открита гора.

Тема "От джунглата до ? Или как се представи едно IT на село, без да има представа с какво се захваща :)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: