Всички въпроси за вилата.
MamaMy - майстор
Спрете да си ги мерите. Ку-куу е прав. Това с навеса е глупост. Аз съм на същия хал. Последна къща в кална улица. Тази улица не само, че не мога да я преградя, ами тя дори е изкуствено създадена като е отнето от двора. Реално улицата свършва до почти отвесна скала, но в кадастъра това не се вижда. Там си е улица която свършва защото свършва регулацията. И на мен ще ми е много удобно да опъна едно навесче. От двете страни има огради по 2 метра. Но няма чалъм. Не е мое. :wink:
silent - майстор
Като местя оградата ще сложа по големи колци там където ще е навеса и се сложа една конзолна козирка или навес.... Дано не огранича гражданските права на петимата минувачи месечно, лишавайки ги за 10тина метра от слънцето дъжда снега и птичите курешки....
zz_stefanov - майстор
нед мар 07, 2021 7:51 amsilent написа:
Като местя оградата ще сложа по големи колци там където ще е навеса и се сложа една конзолна козирка или навес.... Дано не огранича гражданските права на петимата минувачи месечно, лишавайки ги за 10тина метра от слънцето дъжда снега и птичите курешки....
И един съвестен гражданин да подаде сигнал и събираш железата.
Знам едно място (слава богу не моето) дето за такива неразрешени изпълнения вътре в имотите се пеят, пък какво остава за общински терен.
brick - специалист
Не е задължително и сигнал да има. (Въпреки че да се подразни някой съсед също хич не е изключено - хората са чувствителни към подобни неща, а сигнали се подават супер лесно онлайн през сайтове и приложения.) Общинските чиновници обикалят чат-пат дори из вилните зони, обикновено когато се наложи да посетят някой строеж наблизо, а подобен навес привлича внимание отдалеч.

И друго - незадънена улица широка 3 м не може да съществува. Минимумът за вилни зони е 5 м. Ако наистина на място са 3 метра от ограда до ограда, значи някой е взел от площта на улицата и е длъжен да си премести оградата :?
kr1100 - майстор
[quote=brick
И друго - незадънена улица широка 3 м не може да съществува. Минимумът за вилни зони е 5 м. Ако наистина на място са 3 метра от ограда до ограда, значи някой е взел от площта на улицата и е длъжен да си премести оградата :?
[/quote]
Да ама не в България. Пробвай отново с друг коментар.
silent - майстор
Това е алея топик за достъп само до моя имот...на кадастъра я има и е 3метра....на картата я няма няма име....коли не минават защото е стръмна тясна и черен път....а и колите ми са на нея и няма как да се минава...от време на време по някой пешеходец....това е...аз я поддържам....чистя сняг...насипвам с каквото изпадне и заравнявам коловозите като станат дълбоки. ...това е...на никого няма да пречи козирката ми а и никой не е дошъл досега с лопата с помогне като събирам на долната улица чакъла дето са свлекли дъждовете за да насипвам изроненото....но киселите и мързеливи смотаняци са навсякъде....
schuldiner - майстор
Бих послушал колегите, които съветват каквото и да правиш, да е на твой терен - нищо на общия.

Това, че вършиш хамалската работа по поддръжка на пътчето не ти дава някакви права, освен да имаш повод да овикваш съмнителните елементи. Аз съм в същата ситуация, тупик с ширина 2,30 м с име на "улицата" - някакъв злочест варненски архитект - и този път в някакви проекти ще става 5 м. Много съм благодарен, че някак стигам до къщата си, преди не можех. Влизам напред, излизам на заден, огледала не ми останаха, щото има и три стълба на енергото... Дотук имам насипани за 50 м 20 м3 едра фракция, 20 м3 дребна, 10 каменно брашно и 10 кубика промита речна баластра. В наклонената част почти няма чакъл вече, водата го отнася. Коловозите са като за джип, ама миналата седмица с кирката заравнявах. Дръпнал съм си оградата с 2 м, за да мога да паркирам на пътя, но изцяло в мое място. Повече не мога да освободя, защото имам стари дървета.
brick - специалист
нед мар 07, 2021 8:41 pmsilent написа:
Това е алея топик за достъп само до моя имот...на кадастъра я има и е 3метра....на картата я няма няма име....коли не минават защото е стръмна тясна и черен път....а и колите ми са на нея и няма как да се минава...от време на време по някой пешеходец....това е...аз я поддържам....чистя сняг...насипвам с каквото изпадне и заравнявам коловозите като станат дълбоки. ...това е...на никого няма да пречи козирката ми а и никой не е дошъл досега с лопата с помогне като събирам на долната улица чакъла дето са свлекли дъждовете за да насипвам изроненото....но киселите и мързеливи смотаняци са навсякъде....
В кадастъра точно това и трябва да има - съществуващите огради. Вие вижте къде минават регулационните линии.
kr1100 - майстор
brick ....Вие вижте къде минават регулационните линии.[/quote написа:

И какво от това ?
Офф И аз съм на "улица" с име на генерал - цели 3 м широка. По регулация е 5м, но кмета на 1 район си направи висока ограда от блокчета и стабилно тухлено барбекю с покрив от керемиди залепено на оградата / разширението на пътя по регулация е от неговата страна. /

Тема "Питане за навес на улицата." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: