Всички въпроси за вилата.
silent - майстор
Живея във вилна зона край София.До имота ни има алея(топик) с ширина от 3м която свързва две улици но реално само нашият имот я ползва а и я има за да имаме достъп до него. Алеята не се ползва за минаване от други автомобили защото е тясна стръмна и черен път. Само ние я ползваме и паркираме на нея. То и останалите улици са толкова улици..Широки точно колкото да мине автомобил или в най-добрият случай Газка с шофер факир. Има улично осветление ток и вода и до там, Улиците са разбити,а нашатя алея е черен път и никога не е била нещо повече. Насипвам през годините с какво изпадне трошени керемиди камъни плочки но калта си а я има. Жена ми иска да преместя оградата с половин метър за наша сметка за да е по широко и удобно да не гледаш да не одереш вратите и да влизаш на една страна, което ще направя обаче тя иска и да направя един лек навес от поликарбонат под който да стоят колите. Да не ринем сняг и да не газим кал като се качвваме в тях. Обаче един навес от десетина метра е поне 1000лв, и ако ме накарат от общината да го махна язък ми за труда и за парите. Могат ли да ми направят проблем и мога аз нещо да направя за да няма проблем. Нямам явни врагове ама доброжелатели винаги се намират....
ky-kyy - майстор
Навеса, си го направи у вас.
silent - майстор
Споменах че улицата е стръмна и черен път. Ако ми я я асвалтират ще търся начин да си прибирам колите в двора. Сега мога да вкарам кола в двора единствено по изключение...ако е сухо и с няколко манвеври заради тясната алея...което на практика изключва възможноста за ежедневно паркиране в двора. Иначе мерси за съвета но не ми върши работа.
ky-kyy - майстор
Аз пък, съм пропуснал да отбележа факта, че ми се насълзиха очите и ми стана едно тъжно на душата, че съдбата е така неблагосклонна към теб...Считай, че съм поправил пропуска.
А сега сериозно, кое не устройва? Че да ти кажа, с думи пролетарски прости и ясни, или сложни и по византийски теретип, че улицата не е твоя, независимо в какво състояние е и нямаш право да заграждаш, занавесваш, или каквото и да е там за теб справедливо и необходимо да се случи. Просто е незаконно и по всяко време общината може да те принуди да го събориш, или да заплатиш събарянето му. Да не говорим, че съществува и хипотезата, докато все още го има, че например аз, спокойно мога да паркирам в така наречения "твой" навес и ти да си ринеш снега отвънка. Защото е на улицата и никъде не пише, че е твой. Или друга хипотеза- заплатиш си за мястото на общината и си го ползваш, но когато изтече договора, вече някой друг го е наел.....Въобще, като не ти върши работа, моето мнение, спокойно може да изчакаш някой да ти напише такова, което ти върши :) Което ще те направи щастлив, а щом ти си щастлив, аз също ще съм щастлив и вече няма да ми сълзят очите и да ми се свива сърцето :) Щастие да струи и оптимизъм :) Ура :)

Ура, ура....ама...Прочети първото ми мнение.
iliya_i - майстор
съб мар 06, 2021 7:39 pmsilent написа:
...ако е сухо и с няколко манвеври заради тясната алея...което на практика изключва възможноста за ежедневно паркиране в двора.
Кола може и успоредно на пътя да се паркира в твоя двор, стига да има 5 метра врата и .... най-важното условие....някой, който може да я кара. За всякакви навеси на улицата забрави, освен ако кмета не ти е поне братовчед.
fbr - майстор
Терасата на моята къща е над улицата и дефакто навес над колите, които спираме под нея. Незаконен ли е т.н. навес.
silent - майстор
съб мар 06, 2021 7:55 pmky-kyy написа:
Аз пък, съм пропуснал да отбележа факта, че ми се насълзиха очите и ми стана едно тъжно на душата, че съдбата е така неблагосклонна към теб...Считай, че съм поправил пропуска.
А сега сериозно, кое не устройва? Че да ти кажа, с думи пролетарски прости и ясни, или сложни и по византийски теретип, че улицата не е твоя, независимо в какво състояние е и нямаш право да заграждаш, занавесваш, или каквото и да е там за теб справедливо и необходимо да се случи. Просто е незаконно и по всяко време общината може да те принуди да го събориш, или да заплатиш събарянето му. Да не говорим, че съществува и хипотезата, докато все още го има, че например аз, спокойно мога да паркирам в така наречения "твой" навес и ти да си ринеш снега отвънка. Защото е на улицата и никъде не пише, че е твой. Или друга хипотеза- заплатиш си за мястото на общината и си го ползваш, но когато изтече договора, вече някой друг го е наел.....Въобще, като не ти върши работа, моето мнение, спокойно може да изчакаш някой да ти напише такова, което ти върши :) Което ще те направи щастлив, а щом ти си щастлив, аз също ще съм щастлив и вече няма да ми сълзят очите и да ми се свива сърцето :) Щастие да струи и оптимизъм :) Ура :)

Ура, ура....ама...Прочети първото ми мнение.
Живей....
Последна промяна от silent на съб мар 06, 2021 8:43 pm, променено общо 1 път.
Чираче - майстор
Прави си навеса както си решил. Направи го с болтове, за да можеш да го премахнеш бързо, ако някой има претенции. Ама едва ли някой ще е против.
ky-kyy - майстор
съб мар 06, 2021 8:20 pmsilent написа:


Абе я си е.. м......
Сериозно ли, такова отношение имаш към всеки, който се опитва, да ти даде съвет ? Съжалявам, че загубих време с такъв невъзпитан и злобен човекоподобен елемент...
ky-kyy - майстор
ПП Чирака и фбр-то, дали ще ти заплатят стойността на навеса, за един преател питам :)

Тема "Питане за навес на улицата." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: