Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
dcter - помощник
4-и тактова косачка (с двигател 3.5 к.с ,с EURO 5) колко масло трябва да гори аджеба ? и трябва ли :-D
Чисто нова е ,налях и към 0.5л (толкова пише че събира) окосих 200кв вчера и днес гледам на щеката няма нищо.Чисто суха
Досега съм работил с електрически и затова питам
Lisko - майстор
съб май 15, 2021 12:46 pmdcter написа:
4-и тактова косачка (с двигател 3.5 к.с ,с EURO 5) колко масло трябва да гори аджеба ? и трябва ли :-D
Чисто нова е ,налях и към 0.5л (толкова пише че събира) окосих 200кв вчера и днес гледам на щеката няма нищо.Чисто суха
Досега съм работил с електрически и затова питам
Не е нормално. Аз кося някъде 10 години вече без да съм добавял масло. Веднъж се бях засилил да доливам, но при по-внимателно измерване установих че няма нужда. (Briggs&Stratton)
Това чудо няма ли защита при ниско ниво на маслото?
Чак ми е странно, да не земе да спре сама. Нещо измерването не е коректно сякаш!!!
За тая работа да е горяла масло, щеше да окади орталъка.
Прочети инструкцията!
big_dragon - специалист
съб май 15, 2021 12:46 pmdcter написа:
4-и тактова косачка (с двигател 3.5 к.с ,с EURO 5) колко масло трябва да гори аджеба ? и трябва ли :-D
Чисто нова е ,налях и към 0.5л (толкова пише че събира) окосих 200кв вчера и днес гледам на щеката няма нищо.Чисто суха
Досега съм работил с електрически и затова питам
Нещо бъркаш.
За толкова време, ако е изгорила маслото, да е опушила махалата...
Изчакай време да изстине и да се събере маслото в картера, тогава го измери.
Драги, колко време да изчака да изстине бре, че и да събере маслото?!!
Егаси проблемите!!! Повече от едно забърсване, или максимум 30 секунди, не чакам. Грешката е толкова малка, че не си заслужава загубеното време.
Грешката е в начина на измерване.
А как се мери ниво на масло, в такава машинка?!! Кой как го мери? Кой е сигурен, че мери както му е редът?
sian - специалист
Може да не го гори, а да има теч. Гарнитури семеринги на колянов вал. Ако не се лъжа коляновият вал е вертикален и ножа е куплиран на него, ака тече отдолу ножа го смесва със мулча и трудно ще се види. Може да се махне ножа и фланеца, да се зареди с масло и да работи така и да се проследи.
krasi92 - майстор
Не трябва да гори масло.Чисто нова машина с проблем-директно въпроса към продавача дето е дал гаранцията а никакво пипане по чаркалаците.

Тема "Питане за бензинова косачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: