• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
mury - напреднал
нед сеп 19, 2021 1:11 pmulieliadi написа:
Явно се гони и някаква визия, която със старите керемиди и варта по капаците, няма как да бъде постигната.
Аз мога да дам съвет само за стените да бъдат от ГК - по-леко, по-бързо,по-сухо и по-лесно. Също капандурата нека е покривен прозорец, един, два, три и т.н.
За преградните стени и аз си мисля за картон, но нека майсторите да кажат. Иначе за капандура, ще е една, защото тази стая за която говоря, след преграждането ще е макс 10 квадрата. :? :?
Последна промяна от mury на нед сеп 19, 2021 8:30 pm, променено общо 1 път.
mury - напреднал
нед сеп 19, 2021 2:49 pmulieliadi написа:
Ако ще правиш таванския етаж спален, то най-добре е да вкараш витите стълби вътре, а отзад вратата може да я ползваш за изход на една тераса с метална конструкция. Зимата няма да е ок да се спускаш по заледените стръмни стълби за да се изпикаеш нощем :wink:
Имало е проект за стълби вътре, според скиците които имам, но незнайно защо не са направени, сега там има склад, отдясно на входа. 🤔🤔🤔
Външните стълби остават, няма как, макар че това за пикането ме озадачи наистина много 😂😂
mury - напреднал
нед сеп 19, 2021 1:25 pmBLUEPUPIL написа:
съб сеп 18, 2021 7:55 pmmury написа:

В случая стълбите не са проблем на никого,
ако конкретно става въпрос за задните и аз си
мислех за някаква промяна, но не мисля, че
това е най-важното
. :yawinkle: :yawinkle: :yawinkle:
:arrow: Напротив проблем са, защото не отговарят
на удобните стандарти и влошават драстично
качеството на обитаване. В този контекст
влаганено на пари в имота, без да се оправи
достъпа вкл. и до прекрасния чардак е
неоправдано и е нерационално инвестиционно
и строително поведение.
:shock:
:idea: Но щом искаш преминаваме към покрива.
Ребрата над двата попа на чардака,
имат нужда от дублиране с още едни
под тях, да влязат между столиците,
за да се осигури хоризонтална
стабилност и в това направлетие.
:cool:
Напълно ви разбирам и ще го обсъдя с майсторите. Това за столиците не го разбрах 🤔🤔🤔
resistbody - майстор
нед сеп 19, 2021 8:20 pmmury написа:
нед сеп 19, 2021 12:03 pmresistbody написа:
Керемидите не е задължително да ги сменяте ако са здрави, 30г не са нищо за едни хубави керемиди...
И аз така си мисля, но майсторите казаха, че ще има доста изпопупени при раздигането и после няма намиране на такива керемиди. Ще го обсъдим отново при огледа следващия уикенд.
Щото им е по лесно да ги измятат долу, а не да ги събират и нареждат... лично съм раздигал покрив 100кв.м. и събирал керемидите за 4 часа, аз и 3 малолетни циганета(брата, братчеда и техен приятел), е вярно от доста по-ниско ама как да е...
Пък може и да са прави, ако са слагани някакви по-скапани керемиди навремето..
mury - напреднал
нед сеп 19, 2021 9:59 pmresistbody написа:
нед сеп 19, 2021 8:20 pmmury написа:
нед сеп 19, 2021 12:03 pmresistbody написа:
Керемидите не е задължително да ги сменяте ако са здрави, 30г не са нищо за едни хубави керемиди...
И аз така си мисля, но майсторите казаха, че ще има доста изпопупени при раздигането и после няма намиране на такива керемиди. Ще го обсъдим отново при огледа следващия уикенд.
Щото им е по лесно да ги измятат долу, а не да ги събират и нареждат... лично съм раздигал покрив 100кв.м. и събирал керемидите за 4 часа, аз и 3 малолетни циганета(брата, братчеда и техен приятел), е вярно от доста по-ниско ама как да е...
Пък може и да са прави, ако са слагани някакви по-скапани керемиди навремето..
Ще разберем в движение евентуално,или като почнат. Идеята е ,че ще правим навес на долната веранда и тя ще е с нови керемиди евентуално,та не върви според мен,а и ако почнем отначало с пестенето,до никъде няма да стигнем. Къщата ще се прави за дългосрочно ползване,така че в началото покрива се прави топ. :-D :-D :-D :-D Никой не казва нищо за румънските метални керемиди :? :? :? :?
  • 1
  • 2

Тема "Имаме си нова вила" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: