Всички въпроси за вилата.
Здравейте, тези дни купих парцел, който ще трябва да приведа във вид и скоро започвам почистване и събаряне на една малка постройка, след което ще трябва да се монтира и ограда, за която имам въпроси :)


Идеята ми е да направя ограда от дървени греди и поцинкована мрежа, като гредите да бъдат циментирани в земята, без да се прави основа по дължината на оградата, въпреки наличието на денивелация. Прикачвам и снимка, как би трябвало да изглежда, като разликата е, че първоначално хоризонталните дъски няма да ги има, а след време поне от към лицето, което е 27м ще бъдат монтирани по цялата височина с известно разстояние между тях.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Та ето и въпросите
1. Мрежата е 1,8 и 1,5м височина и се чудя, коя би била по-удачната...може би 1,5, че иначе много високо ще дойде
2. Кой размер греда е най-подходящ..10х10, 12х12, 14х14 :roll:
3. Колко от гредата е добре да е вкопана в земята...предполагам около 60-70см
4. С какво се обработва частта от гредата, която ще е в контакт с бетона. Също така, там от където мисля да ги купувам имат и вана за импрегнация с Бохемит, което ще и даде една добра защита първоначално.
5. С какво е подходящо закрепянето на мрежата за гредите

Може и други въпроси да изкочат, но за сега толкова :?
Прикачен файл:
ограда.jpg Ограда

Прикачен файл

ograda2.jpg Ограда1

Прикачен файл

1.2.jpg Изглед на двора

Прикачен файл

1.1.jpg Постройката за събаряне
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Честита покупка!
Като събориш тази сграда, къде ще дършиш инструменти и други неща?
Оградата от картинката не е подходяща за нашите условия, долната греда ще замине за нула време.
wanderer - специалист
пон сеп 20, 2021 5:38 amn_a написа:
Оградата от картинката не е подходяща за нашите условия, долната греда ще замине за нула време.
Абсолютно. Предполагам питането ти е за чамов материал. Ако можеш да си позволиш поне тези дъски които лежат на земята да са от акация ще е добре. Всякакво импрегниране също е добре дошло. Също качеството на гредите е по важно от сечението им. Мрежа h150 е добре. От повече няма смисъл. по-важното е каква е дебелината и големината на "окото". И аз съм на подобна вълна и почти приключих едно заграждане от 130 метра. Коловете ми са квадрат 50х50х1,5, поцинковани, стана много добре, и не бих ползвал дърво дори и да ми го подаряват. Може да се замислиш за закупуване на някакъв бензинов китайски свредел. При мен беше абсолютно оправдана инвестиция.
Сградата е почти паднала, дори и да не се вижда на снимката, освен това е на много неподходящо място и ще я заменя с една подобна барака
Прикачен файл:
склад.PNG

Тази ограда, на дядото на вилата сме я правили преди повече от 10г, гредите не са бетонирани и са импрегнирани с лак на sikkens точно два пъти и то в частта над земята, и като цяло е доста спартанска и с декоративна цел, защото я няма тежестта на мрежата. Дървените пана са от Практикер и за 10г само две дадоха фира и то най-вече от тая банда на снимката, която използва оградата за футболна врата. Сега идеята ми е дървото да е обработено предварително и като цяло да бъде изработена по-стабилно, та затова и всичките тези въпроси.
Прикачен файл:
сг.jpg
wanderer - специалист
Ако останеш на варианта с хоризонтална дъска отдолу гледай ако можеш да я дистанцираш малко от земята. Дори 3-4 см нагоре ще е по-добре отколкото дъската да е целогодишно в земята.
пон сеп 20, 2021 6:30 pmwanderer написа:
Ако останеш на варианта с хоризонтална дъска отдолу гледай ако можеш да я дистанцираш малко от земята. Дори 3-4 см нагоре ще е по-добре отколкото дъската да е целогодишно в земята.
Да, прав си, ще го имам предвид. Благодаря

Тема "Ограда за двора" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: